X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Łódź Design Festival – Drzwi do inspiracji

Łódź Design Festival – Drzwi do inspiracji

Łódź Design Festival – Drzwi do inspiracji

grafika FŁD

Tegoroczny Design Festival należy uznać za bardzo udany. 10 dni inspiracji, pasji, najnowszych wnętrzarskich trendów. Po raz pierwszy struktura programu festiwalu została podzielona na 3 bloki tematyczne: SPOŻYWANIE, ZAMIESZKIWANIE oraz EMPATIA. Wpisują się one w hasło tegorocznej edycji: It’s all about humanity, które Małgorzata Żmijska – Dyrektor Programowa wyjaśnia następująco:
Dzisiaj, jak nigdy dotąd, projektowanie przesiąknięte jest humanizmem i zmierza ku egalitaryzmowi. Design, odchodząc od elitarnych koncepcji estetycznych, przestaje kojarzyć się z luksusem i snobizmem. Zaczyna otwierać się na ludzi i ich problemy. Projektanci coraz częściej wykorzystują swoje umiejętności, by szukać rozwiązań dla rodzin i młodych osób w chronicznym kryzysie, przeprojektowują system więziennictwa, zajmują się starzeniem się społeczeństwa, uświadamiają ludziom ich wpływ na zanieczyszczenie środowiska i wskazują konkretne sposoby na jego zmniejszanie. Tak oto, projektowanie przeżyło ewolucję – z „formy podążającej za funkcją” do „projektowania jako narzędzia do rozwiązywania problemów”.

Po raz trzeci udział w festiwalu wzięła także firma Porta KMI Poland, prezentując oryginalne stoisko festiwalowe, oparte na koncepcji podróży do innych światów.

Wydarzenie trwało od 17 do 27 października. W tym czasie odbyło się wiele wystaw, spotkań, a także warsztatów dla projektantów. Do dyspozycji zwiedzających oddane zostały oryginalne wystawy, dzięki którym goście mieli okazję poznać nowatorskie projekty znanych firm oraz  młodych, zdolnych projektantów.

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt