X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

PORTA w bieli - kraina łagodności

PORTA w bieli - kraina łagodności

 

Wybór właściwych drzwi ma znaczenie w projektowaniu pomieszczeń – to oczywiste.  O ile rodzaj materiału łatwo jest dopasować, o tyle decyzja związana z kolorem bywa problematyczna. Dlaczego?

Otóż kolor pełni rozmaite funkcje. Upiększa, podkreśla, ukrywa, tworzy emocjonalny nastrój, sugeruje temperaturę, rozmiar, głębokość czy wagę. Spośród bogactwa barw należy wybierać te, które będą odpowiadać naszym gustom, nie zapominając o efekcie, jaki ostatecznie chcemy uzyskać.

Jaką zasadą warto się kierować? Podstawową regułą jest dobór drzwi w jaśniejszych kolorach do małych wnętrz. Dobrze widziane są naturalne odcienie drewna takie jak brzoza, dąb bielony, jesion, sosna, czy jasny buk. W przestronnych pomieszczeniach możemy zamontować drzwi w kolorach ciemniejszych, np. dąb, orzech, wenge, wiśnia itp.

Biel – pięknie i praktycznie

Kolor biały symbolizuje świętość, chwałę, objawienie, rozum, prawdomówność, mądrość, pokój i radość bytu. Wskazuje na czystość, niewinność, sterylność i porządek. Wnosi do pomieszczenia poczucie spokoju i relaksu. Powiększa go i rozjaśnia optycznie. Ze względu na uniwersalność niezwykle łatwo można połączyć go z innymi kolorami.

Na przykład, jeżeli mamy pomieszczenie pomalowane na biało i chcemy, aby zachowało odprężający charakter warto wybrać do niego meble w neutralnych lub prawie neutralnych barwach lub o naturalnej fakturze drewna czy kamienia.

Kolor drzwi możemy także dobrać do koloru podłogi lub okien. W przypadku okien z białymi ramami drzwi atrakcyjnie komponują się z drewnianymi żaluzjami lub roletami. Dopasowując drzwi do koloru okien należy pamiętać, że powinny być one ciemniejsze, ponieważ ramy widzimy pod światło a drzwi są z reguły doświetlone.

Na zdjęciach widoczne są drzwi z kolekcji : Porta Vector oraz Porta Pasky.


Zapraszamy na profil firmy PORTA na portalu ARCHISPACE

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt