X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

SUFIT, KTÓRY ROZJAŚNI KAŻDE WNĘTRZE – ULTIMA+

Udoskonalony sufit firmy Armstrong - ULTIMA+

 

 

 Bielsza, jaśniejsza, mocniejsza, o doskonałych parametrach technicznych – taka jest nowa płyta sufitowa ULTIMA+. To estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie, dostosowane do potrzeb nowoczesnych i wymagających inwestycji

Rodzina mineralnych, laminowanych płyt sufitowych ULTIMA+ jest jedną z wiosennych nowości w ofercie firmy Armstrong. Wyprodukowane z najwyższej jakości, przyjaznych dla środowiska materiałów, płyty ULTIMA+ wyróżnia wyjątkowy odcień bieli, estetyczne wykończenie oraz właściwości techniczne, dzięki którym współczesne wnętrza mogą stać się bardziej komfortowe, funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie.

 

Plus znaczy więcej

Grupa płyt ULTIMA+, udoskonalona wersja znanych dotychczas i chętnie wykorzystywanych w projektach przez architektów i inwestorów sufitów podwieszanych ULTIMA, stanowi odpowiedź na wysokie wymagania stawiane przez współczesne budownictwo. – Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, stworzyliśmy produkty, które łączą w sobie elementy niezbędne przy realizowaniu nowoczesnych inwestycji, zarówno nowobudowanych, jak i modernizowanych. Sufity ULTIMA+ umożliwiają kształtowanie przestrzeni użytkowej na wielu płaszczyznach, zapewniając komfort akustyczny i wizualny, wygodne i trwałe użytkowanie oraz konserwację, a także regulując wpływ na środowisko naturalne – tłumaczy Sylwia Rudnicka z firmy Armstrong.

 

Bielszy odcień bieli i nie tylko

Śnieżnobiała powierzchnia płyt ULTIMA+, wzbogacona delikatną fakturą, nie tylko doskonale prezentuje się we wnętrzu. – Bielsza, jaśniejsza płaszczyzna sufitu wraz z wysokim współczynnikiem odbicia światła (87%), zwiększa wykorzystanie światła dziennego i pozwala ograniczać ilość energii zużywanej na sztuczne oświetlanie przestrzeni – wyjaśnia Sylwia Rudnicka. Oprócz tego, że możemy uzyskać wnętrze bardziej energooszczędne, sufit ULTIMA+ zapewni również lepszą jakość powietrza, dzięki rozwiązaniu w klasie ISO 5 VOC A+. – Ze względu na zróżnicowane potrzeby akustyczne przestrzeni użytkowych, ULTIMA+ dostępna jest w pełnej ofercie gęstości płyt, w wersji: Standard (średnia gęstość, równowaga pomiędzy pochłanianiem dźwięku i dźwiękoizolacyjnością), OP (niska gęstość, wysoki poziom pochłaniania dźwięku) oraz dB (wysoka gęstość, wysoki poziom dźwiękoizolacyjności), co daje szeroki wachlarz możliwości kształtowania środowiska akustycznego wnętrz – podkreśla Sylwia Rudnicka.

 

Estetyczne i trwałe wykończenie

Płyty z kolekcji ULTIMA+ mają nową powierzchnię, bardziej odporną na zadrapania, która sprawia, że produkty są łatwiejsze w obróbce i czyszczeniu, a ich przydatność użytkowa znacznie się wydłuża. – Sufity ULTIMA+ oferowane są w pełnej gamie krawędzi Armstrong. Krawędź MicroLook 90 została ponadto specjalnie zmodyfikowana dla jeszcze lepszego dopasowania do rusztu nośnego, większej trwałości całej konstrukcji, a zatem i dłuższego użytkowania sufitu. Warto dodać, że krawędzie są w całości malowane (w tym samy kolorze, co czoło płyty), dzięki czemu rozwiązanie jest bardziej efektowne wizualnie, zarówno przy ruszcie standardowym, jak i dekoracyjnym (typu Silhouette czy Interlude) – dodaje Sylwia Rudnicka.

 

Sufit ekologiczny

ULTIMA+ to kolejna grupa produktów Armstrong wyróżniona najbardziej ekologicznym certyfikatem Cradle to Cradle®. – Brązowy Certyfikat Cradle to Cradle® otrzymaliśmy dla całego procesu produkcji oraz pełnej oferty płyt ULTIMA+,

 które charakteryzują się wysoką zawartością materiałów pochodzących z odzysku (do 64%) i są w 100% przetwarzalne, a ich zastosowanie w realizacjach może być również istotne w procesie takich certyfikacji, jak LEED, BREEM czy FDES/HQE - mówi Sylwia Rudnicka. Zgodnie z metodologią Cradle to Cradle® („od kołyski z powrotem do kołyski”) oraz polityką proekologiczną firmy Armstrong, po osiągnięciu końca przydatności użytkowej, produkty poddawane są programowi recyklingu. – Naszym klientom oferujemy także bezpłatny odbiór, z obiektów poddawanych renowacji, zużytych płyt sufitowych (własnych oraz konkurencyjnych), które są w 100% przerabiane na mieszankę produkcyjną, a następnie podlegają przetworzeniu na nowe płyty sufitowe – dodaje Sylwia Rudnicka. To nowatorski na skalę światową program zarządzania odpadami i przetwarzania produktów, który firma Armstrong wprowadziła również w Polsce, dbając o środowisko naturalne oraz zmniejszenie ilości odpadów na wysypiskach.

 


 Detale sufitów Armstrong w bibliotece Archispace:

http://www.archispace.pl/node/99965_Armstrong_Building_Products

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt