X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Ekologicznie i stylowo - płyta ażurowa Polbruk Greengo

Ekologicznie i stylowo - płyta ażurowa Polbruk Greengo

 Zaprojektowana z myślą o środowisku, wszechstronna płyta ażurowa Polbruk Greengo spełni oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców poszukujących ekologicznych rozwiązań. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcji zagwarantuje bezpieczne, trwałe i efektowne wykończenie każdej nawierzchni.

 

Materiał przeznaczony do wykończenia intensywnie eksploatowanych nawierzchni, takich jak parkingi, podjazdy czy place oraz do zabezpieczenia i wzmocnienia zboczy konstrukcji ziemnych musi charakteryzować się przede wszystkim solidną i wytrzymałą na uszkodzenia budową. Niestety bardzo często idzie to w parze z mało atrakcyjnym wyglądem i degradacją okolicznego ekosystemu. Stereotyp ten przełamuje najnowsza propozycja firmy Polbruk - Polbruk Greengo, proekologiczny pomysł na mocne i trwałe nawierzchnie. To ażurowe płyty o wymiarach 40x40 cm i grubości aż 8 cm, które doskonale sprawdzą się przy wykończeniu różnego typu podjazdów, parkingów, alejek, okolic garażu, czyli miejsc narażonych na duże obciążenie i ruch kołowy. Będą odpowiednie również jako wzmocnienia zboczy budowli ziemnych i różnego rodzaju nasypów, zboczy rowów odwadniających, przyczółków.

 

Dodatkowo dzięki ażurowej budowie,  w przeciwieństwie do nawierzchni z litego betonu, umożliwiają łatwiejsze odprowadzenie wody opadowej do gruntu, co pozwala zapobiegać zastojom wodnym na powierzchni, a także odprowadzaniu zbyt dużej ilości wód do studzienek kanalizacyjnych. Jest to istotne nie tylko ze strony komfortu korzystania z takiej nawierzchni, ale również w kontekście tzw. podatku deszczowego wprowadzanego w życie przez niektóre gminy,  a polegającego na naliczaniu opłat za wodę opadową i roztopową, która odprowadzana jest z trwale utwardzonych powierzchni do miejskich sieci kanalizacyjnych. Konstrukcja płyty Polbruk Greengo zapewnia także swobodne przenikanie powietrza w głąb gruntu, dzięki czemu zapobiega wyjaławianiu się gleby i chroni znajdujący się w tym miejscu ekosystem. 

Szare płyty są jednak nie tylko przyjazne środowisku i funkcjonalne, ale również bardzo estetyczne. Odbiegają one wyglądem do tradycyjnych kostek tego typu, co pozwala na stworzenie ciekawej nawierzchni o efektownych, graficznych wzorach. Dodatkowo elegancka i uniwersalna kolorystyka płyt sprawdzi się jako element uzupełniający wielu architektonicznych konstrukcji, nie tylko przemysłowych, ale i tych na przydomowych posesjach.

 

W dobie, gdy troska o środowisko staje się wiodącym trendem płyty ażurowe Polbruk Greengo o nowoczesnej stylistyce z pewnością okażą się materiałem idealnym do wykończenia licznych nawierzchni zarówno w najbliższym otoczeniu domu, jak i przy realizacji wielkoformatowych inwestycji.

 

 

 

 

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt