X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Polbruk - najnowsze produkty i realizacje. Pobierz biblioteki CAD!

Polbruk - najnowsze produkty i realizacje. Pobierz biblioteki CAD!

 

I. Szorstkie pastele – nowe modele kostki Polbruk Ideo

Ciesząca się popularnością kolekcja Polbruk Ideo, wśród której znajdują się modele o strukturze gładkiej, jak i płukanej, została uzupełniona o nowy produkt o delikatnie chropowatej powierzchni. Szorstka kostka Polbruk Ideo dostępna jest w piaskowo-szarych odcieniach, które staną się eleganckim uzupełnieniem projektów w chłodnej tonacji, jak i tych o znacznie cieplejszej kolorystyce.

Kolekcja Polbruk Ideo stanowi źródło oryginalnych pomysłów na stworzenie efektowanego otoczenia posesji i realizację indywidualnych zamysłów kompozycyjnych. Przy projektowaniu ogrodu ciekawych propozycji do wykorzystania nigdy za wiele. Dlatego też, mimo niezliczonych możliwości, jakie pojawiają się wraz z wyborem kostki Polbruk Ideo, do jej bogatej kolorystyki dołączyły dwa, zupełnie nowe, niezwykle efektowne i nowoczesne odcienie żółci i beży (bianka) oraz szarości (siena). Nie tylko subtelne, pastelowe barwy stanowią znak rozpoznawczy najnowszych modeli, ale przede wszystkim jej nowatorska szorstka struktura, która stanowi doskonałą alternatywę dla nawierzchni gładkich i płukanych. Kostka szorstka, z drobniejszymi kawałkami kruszywa niż w przypadku wersji płukanej, sprawdzi się w roli szykownego dodatku dla realizacji noszących znamiona nowoczesności, jak i dla tych, które cenią sobie ponadczasową klasykę. Ponadto nowe modele, nie tylko same w sobie stanowią doskonały produkt do wykończenia każdej nawierzchni, ale również harmonijnie komponują się z pozostałymi propozycjami wchodzącymi w skład kolekcji oraz wieloma dodatkami, takimi jak np. obrzeże Canto, czy system ogrodzeniowy Antara . Polbruk Ideo jest kolekcją składającą się z różnowymiarowych elementów (19x16; 24x16; 29x16; 38x20; 20x12; 26x12; 25x20; 32x20 cm) o formie regularnych prostokątów. Dodatkowo, ich 6-cio centymetrowa grubość sprawia, że nawierzchnia będzie stabilna, wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Kostki doskonale sprawdzą się więc nie tylko na alejkach i placach, ale również podjazdach do garażu czy tarasach. Te same wymiary dostępne są również w wersji gładkiej i płukanej, co pozwala na dowolne łączenie kostek o różnej fakturze i tworzenie niczym nieograniczonych kompozycji. 

Profil Polbruku w naszym serwisie: http://www.archispace.pl/node/21009_Polbruk_S_A_Polbruk_S_A

Biblioteki CAD Polbruk: http://www.archispace.pl/node/30464_Polbruk_S_A_Katalog_produktow

 

II. Stylowy ład wokół domu – nowe obrzeże Modern firmy Polbruk

Podczas aranżowania ogrodu największą uwagę skupia się na głównych elementach – kolorystyce nawierzchni i rozmieszczeniu kwiatowych rabat.  Nowoczesne ogrodnictwo to jednak nie tylko wspaniała roślinność i malownicze ścieżki - to również odpowiednio dobrane elementy uzupełniające, które będą stanowić estetyczne wykończenie całej aranżacji oraz funkcjonalne uporządkowanie poszczególnych stref. W tej roli wzorowo sprawdzą się nowe obrzeża Polbruk Modern.

 

 

Utrzymanie równowagi pomiędzy światem przyrody, a ingerencją człowieka dla każdego, kto aranżuje otoczenie własnego domu zdaje się być zapewne syzyfową pracą. Nieustanne trzymanie w ryzach bogatej roślinności, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, niweczone jest często przez bezładne rozprzestrzenianie się i mieszanie rozmaitych gatunków, w szczególności traw. Z kolei nadmiernie kontrolując okoliczną florę można łatwo przesadzić i stworzyć ogród przypominający bardziej nowoczesne betonowe konstrukcje, niż miejsce błogiego wypoczynku. Estetyczne i subtelne wykończenie nawierzchni ułatwią różnego rodzaju obrzeża, które wykonać można przy użyciu różnorodnych materiałów – drewna, naturalnego kamienia czy też gotowych elementów brzegowych, jak Polbruk Modern. Obrzeża o minimalistycznej formie i uniwersalnych wymiarach 7x91x28 cm to oryginalny sposób na estetyczne domknięcie aranżacji ogrodu. Dzięki klasycznej kolorystyce – szarej, brązowej, czerwonej lub grafitowej dopasują się do różnorodnych projektów, stwarzając estetyczną i stylową strefę wypoczynkową, bądź wyznaczając w nowoczesny sposób przestrzeń przeznaczoną dla roślinności. Za sprawą delikatnego ścięcia jednej z krawędzi doskonale sprawdzą się jako materiał do tworzenia precyzyjnych łuków urozmaicających projekt ogrodu. Z powodzeniem wykorzystać je można również do obramowania ścieżek, otoczenia klombów, oczek wodnych, podestów i innych elementów dekoracyjnych. Polbruk Modern to nie tylko estetyczne rozwiązanie, ale również elementy, dzięki którym wprowadzimy do ogrodu ład i uporządkujemy przestrzeń. Betonowe obramowania pozwolą utrzymać rozrastającą się trawę w ramach wyznaczonego trawnika, a tym samym wyeliminują ryzyko jej wrastania w kostkę lub konieczność pielenia rabat. Przy ich pomocy wydzielić można również miejsca przeznaczone na kwiaty lub krzewy. W tym wypadku warto je umieścić nieco wyżej niż poziom gruntu, co zapobiegnie przesypywaniu się ziemi, czy kory wysypanej na rabatach. Zastosowanie tego typu elementów przyda się również w przypadku ulewnych deszczy czy też poziomowych roztopów – wyznaczone granice rabat będą na swoim miejscu nawet w przypadku znacznego podmoczenia terenu. 

 Profil Polbruku w naszym serwisie: http://www.archispace.pl/node/21009_Polbruk_S_A_Polbruk_S_A

Biblioteki CAD Polbruk: http://www.archispace.pl/node/30464_Polbruk_S_A_Katalog_produktow

 

III. Nawierzchnia z dobrą aurą – kostka brukowa Polbruk Atena

W dobie dynamicznego rozwoju urbanistycznego efektowne i wielkopowierzchniowe galerie handlowe dominują na mapie dużych miast dyskredytując mniejsze, lecz równie interesujące inwestycje komercyjne. Niewielkie centrum handlowe Aura w Mielcu, przełamało ten monopol. Dzięki wykorzystaniu prostej, lecz efektownej kostki Polbruk Atena, stało się przyjazną dla otoczenia oazą, a zarazem kwintesencją funkcjonalnej architektury. Ozdobna nawierzchnia urozmaiciła lokalny krajobraz, pozwalając odwiedzającym cieszyć się jakością na miarę wielkich metropolii.

 

Wszechobecny pośpiech i stresująca atmosfera ogromnych galerii handlowych w wielkich miastach sprawia, iż wszelkie tego typu miejsca nie zawsze kojarzą się z przyjemnym spędzaniem czasu. Alternatywą dla urbanistycznych molochów są realizacje komercyjne zlokalizowane w ustronnym otoczeniu i zrealizowane na nieco mniejszą skalę, takie jak mielecka galeria Aura. Jak sama nazwa wskazuje, miejsce to charakteryzuje się przede wszystkim przyjazną atmosferą, która, w odróżnieniu od wielu centrów handlowych, pozwala wyjście na zakupy zamienić w chwilę upragnionego relaksu. W kwestii doboru materiałów wykończeniowych inwestorzy nie poszli na kompromis, mimo że Aurę odwiedza znacznie mniej osób niż ma, to miejsce w przypadku większych obiektów handlowych. Nawierzchnia wokół budynku, będąca jednym z najważniejszych elementów każdego projektu komercyjnego, stworzona została z popularnej, gładkiej kostki Polbruk Atena, która od lat cieszy się uznaniem wśród odbiorców. Mimo dostępności szerokiej palety barw do realizacji tego obiektu zdecydowano się na wykorzystanie ograniczonej kolorystyki oscylującej wokół klasycznego połączenia żywej czerwieni i delikatnych szarości. O ciekawym efekcie wizualnym zdecydowało także wykorzystanie kilku rozmiarów kostki, dzięki czemu faktura całej nawierzchni, mimo prostej formy samych elementów, zyskała na oryginalności. Funkcjonalna forma kostki Polbruk Atena pozwoliła na precyzyjne wytyczenie trwałych, a co najważniejsze funkcjonalnych i bezpiecznych w użytkowaniu chodników oraz oddzieliła okoliczny parking od strefy dla pieszych. Stworzenie efektownych i solidnych szlaków komunikacyjnych, które dodatkowo za sprawą interesującej kolorystyki dodały uroku najbliższemu otoczeniu, niewątpliwie decyduje o systematycznym wzroście popularności tej kameralnej galerii.

Profil Polbruku w naszym serwisie: http://www.archispace.pl/node/21009_Polbruk_S_A_Polbruk_S_A

Biblioteki CAD Polbruk: http://www.archispace.pl/node/30464_Polbruk_S_A_Katalog_produktow

 

IV. Polbruk na wielką skalę – hala widowiskowa Kraków Arena

Duże inwestycje, to duże wyzwanie, jednak mając do dyspozycji materiały wykończeniowe, które od lat znane są z wysokiej jakości i solidności, nawet realizacja okazałych projektów zakończy się pewnym sukcesem. Dlatego też do wykonania otoczenia nowej hali widowiskowo-sportowej w Krakowie zdecydowano się użyć aż trzech idealnie uzupełniających się wariantów kostek Polbruk – Prostokąt, Urbanika i Carmino.

Otwarta pod koniec maja bieżącego roku hala widowiskowa Arena zlokalizowana w Krakowie przy ul. Stanisława Lema, to jedna z najbardziej imponujących budowli, jakie zostały oddane do użytku w ubiegłych miesiącach. Na uwagę zasługuje również fakt, że poza stworzeniem ponad 15 tysięcy miejsc, inwestycja ta związana była również z budową dwupoziomowego garażu podziemnego i 1 341 miejsc parkingowych, hali treningowej oraz dróg dojazdowych. Skala, na jaką zrealizowany został ten projekt pokazuje, jak wiele osiągnąć można dzięki precyzyjnemu doborowi niezawodnych materiałów, takich jak kostka Polbruk, którą wykorzystano do ułożenia rozległej powierzchni wokół całego obiektu.

 

Za budulec wcześniej wspomnianych miejsc parkingowych posłużyła najbardziej uniwersalna i umożliwiająca tworzenie bardzo wytrzymałych nawierzchni kostka Polbruk Prostokąt w odcieniu szarym i grafitowym. Mimo tradycyjnej formy tego modelu, umiejętne połączenie kolorystyczne pozwoliło stworzyć ciekawy efekt wizualny. Nie należy zapominać również o wytyczonych z matematyczną dokładnością chodnikach gwarantujących szybką i bezpieczną komunikację po terenie okalającym halę Arena. Podstawowym materiałem użytym do stworzenia nawierzchni szlaków pieszych oraz szerokiej alei prowadzącej do głównych schodów, stała się płukana kostka Polbruk Urbanika w trzech rozmiarach: 15x30, 20x30 i 25x30, która pozwoliła  nadać otoczeniu krakowskiej hali Arena nowoczesny wizerunek. Dyskretne, lecz podkreślające klasę całej kompozycji obrzegowanie wyłożono kostką Polbruk Carmino znaną ze swojej trapezowej formy, która nie tylko urozmaica wygląd nawierzchni, ale zapewnia łatwe i szybkie pokrycie fragmentów o nieregularnym, często trudnym do zaaranżowania kształcie. By nadmiarem kolorów nawierzchni nie odwracać uwagi od tej spektakularnej konstrukcji, kolorystyka otaczająca halę ogranicza się do gamy stonowanych szarości – od jasnych odcieni począwszy, a na eleganckim graficie skończywszy. Jedynym bardziej wyrazistym akcentem kolorystycznym jest wykorzystanie na niewielkich płaszczyznach kostki Polbruk Carmino w odcieniu indiana, co pozwoliło wyróżnić miejsca istotne dla użytkowników, takie jak na przykład parking dla rowerów. Realizacja wykończenia otoczenia hali Arena pokazuje, że z użyciem tych samych materiałów, które sprawdzają się w roli czynnika wprowadzającego harmonię w przydomowym ogródku oraz porządkującego przestrzeń miejską, osiągnąć można ciekawe efekty będące świadectwem jakości i wytrzymałości.

Profil Polbruku w naszym serwisie: http://www.archispace.pl/node/21009_Polbruk_S_A_Polbruk_S_A

Biblioteki CAD Polbruk: http://www.archispace.pl/node/30464_Polbruk_S_A_Katalog_produktow

 

 

V. Urok nadmorskich inspiracji - kostka brukowa Polbruk Country

Oryginalny projekt gdańskiego Outletu Fashion House przyciąga wzrok, nie tylko architekturą wyróżniającą się na tle innych komercyjnych realizacji. Poza barwną i niecodzienną zabudową, miłym dla oka zaskoczeniem jest także stylowa nawierzchnia z kostki brukowej Polbruk Country, która harmonizuje z całą kompozycją i dyskretnie podkreśla finezję tego wyjątkowego obiektu.

 

Centra handlowe, które z założenia mają skupiać w sobie różnego rodzaju punkty usługowe, obok funkcji czysto użytkowej coraz częściej pełnią również rolę miejsc rozrywki, w których odwiedzający chętnie spędzają wolny czas. Większość tego typu obiektów, to ogromne budowle pełne dużych przeszkleń i stali. Dlatego na tym większą uwagę zasługuje przykuwający wzrok projekt Fashion House Outlet w Gdańsku, który jest największym tego typu kompleksem na Pomorzu oraz bez wątpienia jedną z ciekawszych nadmorskich inwestycji komercyjnych ostatnich lat. Kompozycja tego unikatowego centrum handlowego wzorowana jest na architekturze małego miasteczka rybackiego, dzięki czemu idealnie wpisuje się w okoliczny krajobraz. Inspirując się skandynawską estetyką inwestorzy stworzyli miejsce, którego wizytówką są przede wszystkim kolory wzbogacające surowy minimalizm klimatu północy.

 Dotyczą one przede wszystkim samej zabudowy, ale równie istotny jest przemyślany projekt barwnej nawierzchni otaczającej cały kompleks handlowy. Do wykończenia rozległej przestrzeni zastosowano kostkę Polbruk Country, której rustykalny design pozwolił zachować spójność kompozycyjną realizacji. Wybrany odcień – tajga – charakteryzuje płynne przechodzenie barw, co przy zastosowaniu na większych powierzchniach tworzy niepowtarzalne efekty kolorystyczne, doskonale korespondujące z nietypową zabudową Fashion House. Symetryczne wymiary poszczególnych elementów - 14x14x6 cm utrzymują równowagę pomiędzy elegancją, a bogatą kolorystyką kostki Polbruk Country. Postarzana faktura wybranego materiału nawierzchniowego w istocie kryje w sobie wyjątkową wytrzymałość i odporność na intensywną eksploatację, dlatego też nie dziwi fakt, że zdecydowano się na wykonanie kostką Polbruk Country otoczenia jednej z najpopularniejszych nadmorskich galerii handlowych. Intensywna kolorystyka budynku zdecydowała o doborze oszczędnych wykończeń, wolnych od elementów małej architektury,  a barwna nawierzchnia stała się, nie tylko funkcjonalnym tłem, ale i wyjątkową ozdobą, która stanowi miłą odmianę dla wypełnionej ultranowoczesnymi projektami przestrzeni miejskiej.

Profil Polbruku w naszym serwisie: http://www.archispace.pl/node/21009_Polbruk_S_A_Polbruk_S_A

Biblioteki CAD Polbruk: http://www.archispace.pl/node/30464_Polbruk_S_A_Katalog_produktow

 

 

IV. Nieskazitelny ogród z impregnatem do kostki brukowej Polbruk Efekt

Piękny i zachowany w nienagannym stanie ogród wymaga wielu godzin ciężkiej pracy, a także nie lada cierpliwości. Impregnat do kostki brukowej Polbruk Efekt pozwoli szybko i skutecznie zabezpieczyć nawierzchnie ogrodowe przed nieestetycznymi zabrudzeniami, a zaoszczędzony dzięki temu czas z powodzeniem przeznaczyć będzie można na pielęgnację roślinności lub relaks.

 

Każdy, komu kiedykolwiek marzył się piękny i zadbany ogród wie, ile wysiłku i cierpliwości wymaga jego pielęgnacja. Pomijając kwestie cyklicznego dbania o roślinność, do listy obowiązków należy dodać również systematyczne oczyszczanie powierzchni alejek, schodów i tarasu z sukcesywnie pojawiających się zabrudzeń. Zarówno początkujący, jak i wytrawny ogrodnik z pewnością doceni pomoc impregnatu Efekt firmy Polbruk, który pozwoli zaoszczędzić czas, raz, a skutecznie zabezpieczając ogrodową kostkę przed niechcianymi defektami. Ten innowacyjny, szybkoschnący środek ochronny udaremnia czynnikom zewnętrznym ingerencję w wygląd i fakturę przydomowej kostki brukowej. Jego zasadniczym zadaniem jest zabezpieczenie kostki brukowej i płyt tarasowych przed agresywnymi zabrudzeniami takimi jak osad ze spalin, plamy z gliny, gleby, oleju i wszelkich artykułów spożywczych. Polbruk Efekt potrzebuje zaledwie 20 minut, aby zagwarantować pełną ochronę nawierzchni przed niechcianymi skazami, które często niweczą wszelkie wysiłki, by stworzyć w naszym ogrodzie estetyczną oazę zieleni i harmonii. Nawet najbujniejsza roślinność, piękne kwiaty i skrupulatnie wyregulowane krzewy utracą swój urok jeśli towarzyszyć im będą alejki wykonane z poplamionej kostki brukowej. W przypadku impregnatu Polbruk Efekt istotne jest również to, że w żaden sposób nie wpływa on na pierwotny kolor nawierzchni oraz jej nie nabłyszcza, a jego wszechstronne zastosowanie umożliwia zabezpieczenie szerokiej gamy kostek gładkich, płukanych, postarzanych, a także płyt tarasowych, obrzeży oraz murków, palisad i ogrodzeń. Wydajny i niezawodny preparat, jakim jest Polbruk Efekt pozwoli każdemu ogrodnikowi cieszyć się harmonijnym pięknem całego ogrodu, począwszy od wypielęgnowanych trawników i bogatej roślinności, a kończąc na nieskazitelnej nawierzchni.

Profil Polbruku w naszym serwisie: http://www.archispace.pl/node/21009_Polbruk_S_A_Polbruk_S_A

Biblioteki CAD Polbruk: http://www.archispace.pl/node/30464_Polbruk_S_A_Katalog_produktow

 

 

VII. Nowoczesny funkcjonalizm kostek brukowych Polbruk Tetka i Polbruk Ideo

Funkcjonalne i nowoczesne inwestycje komercyjne powinny, poza wysokimi standardami jakości, charakteryzować się również niepowtarzalną architekturą stanowiącą ciekawy dodatek dla okolicznego krajobrazu. Niedawno powstałe w Tarnowskich Górach centrum handlowe spełnia powyższe wymogi, nie tylko za sprawą innowacyjnie zaprojektowanej bryły budynku, ale również dzięki spójnej nawierzchni stworzonej z dwóch rodzajów kostek brukowych Polbruk Tetka oraz Polbruk Ideo.

Górnośląskie miasta, takie jak Tarnowskie Góry, słyną przede wszystkim z urokliwych przedwojennych kamienic i klimatycznych uliczek, niemniej często zestawione są  również z odmienną wizualnie zabudową industrialną. Krokiem na drodze ku unowocześnieniu wizerunku przemysłowych miast jest realizowanie nowych, inspirowanych współczesnymi nurtami, a zarazem funkcjonalnych projektów. Należy do nich bez wątpienia oddane niedawno do użytku centrum handlowe znajdujące się przy ul. Zagórskiej, którego prosta geometryczna bryła powstała dzięki umiejętnemu zestawieniu szkła, betonu oraz stali. O innowacyjności tegoż centrum handlowego świadczy stworzenie dostępu do przestrzeni handlowej również od strony parkingu, dzięki czemu można szybko dotrzeć do konkretnego sklepu bez konieczności przechodzenia przez całą galerię. Projekt inwestycji inspirowany jest stylem modernistycznym i minimalizmem, których płynne przenikanie się dostrzec można zarówno w precyzji wykończenia budynku, jak i w unikatowych, geometrycznych kształtach stworzonych na nawierzchni dzięki wykorzystaniu dwóch modeli kostek brukowych firmy Polbruk – kultowej już kostki Polbruk Tetka, a także Polbruk Ideo. Szerokie chodniki, które prowadzą klientów już od samego parkingu zostały wykonane z prostokątnej kostki brukowej Polbruk IDEO  w łagodnych odcieniach beżu i brązu. Proste, duże elementy pozwoliły na ułożenie  pasów o różnej szerokości, które tworzą symetryczny wzór korespondujący z elewacją budynku. Dodatkowo, płytki o niewielkim fazowaniu zapewniają gładką powierzchnię, komfortową w użytkowaniu dla osób z wózkami czy rowerami. Elementem funkcjonalnym jest również parking ułożony z kostki Polbruk Tetka w kolorze grafitowym. Sąsiadujące ze sobą ścianki tej kostki zazębiają się, przez co obciążenie rozkłada się na większą powierzchnię, a cała płaszczyzna staje się bardziej wytrzymała na eksploatację. Ułożenie nawierzchni z tych dwóch pozornie kontrastujących ze sobą kostek – klasycznej Polbruk Tetka i nowoczesnej Polbruk Ideo – umożliwiło zrealizowanie projektu doskonale dopasowanego do Tarnowskich Gór – miasta z bogatą tradycją, które stoi u progu przemian na miarę europejskich standardów.

Profil Polbruku w naszym serwisie: http://www.archispace.pl/node/21009_Polbruk_S_A_Polbruk_S_A

Biblioteki CAD Polbruk: http://www.archispace.pl/node/30464_Polbruk_S_A_Katalog_produktow

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt