X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Dopasuj okleinę do swoich potrzeb - Porta - biblioteki CAD/BIM!

Dopasuj okleinę do swoich potrzeb - Porta - biblioteki CAD/BIM!

 

Różne potrzeby – różne rozwiązania. Dopasuj okleinę do swoich potrzeb

Drzwi zewnętrzne są wizytówką budynku oraz pełnią funkcję ochronną. Drzwi wewnętrzne stanowią integralną część pomieszczeń i w dużym stopniu wpływają na ich aranżację. O różnicy w ich budowie decyduje miejsce zamontowania. Inne drzwi będą oddzielać pokój od nieogrzewanego korytarza, inne salon od sypialni, a jeszcze inne będą drzwi wejściowe…

 

Głównymi elementami, które mają wpływ na parametry techniczne drzwi są rodzaj zastosowanego wypełnienia oraz materiał wykończeniowy. Dziś powiemy kilka słów o pokryciu drzwi…

 

Warunki użytkowania drzwi

Decydując się na konkretne wykończenie drzwi najpierw musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakich warunkach będziemy je użytkować. Bierzemy tu pod uwagę: przeznaczenie drzwi, klasę ścieralności powierzchni, narażenie na działanie wilgoci, ekspozycję na słońce oraz sposób konserwacji.

 

Czynniki wpływające na drzwi i okleinę

 

Klasyfikacja pokryć została opracowana, na podstawie europejskich standardów, biorąc pod uwagę różne bodźce zewnętrzne wpływające bezpośrednio na trwałość powierzchni drzwi. Na klasyfikację składają się następujące czynniki, które oddziałują na drzwi i ich okleiny w codziennym użytkowaniu:

 

W klasyfikacji Porta uwzględniono sześć grup, podziału na grupy dokonano na podstawie jakości wykończenia, stanowiącej o jej trwałości i odporności na czynniki zewnętrzne. Mamy nadzieję, że nasza klasyfikacja ułatwi Państwu podjęcie najlepszej decyzji i optymalny wybór. Przy każdym prezentowanym produkcie znajdą Państwo informację o klasyfikacji zastosowanego pokrycia.

 

 

Kolor – do wyboru do koloru …

W standardowej ofercie Porta dostępnych jest ponad 100 kolorów oklein, co  gwarantuje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Jesteśmy otwarci na kreatywność naszych Klientów- oprócz standardowej oferty w wielu kolekcjach drzwi wewnętrznych i zewnętrznych proponujemy coraz modniejsze odważne kolory z szerokiej palety kolorów RAL.

 

Najpopularniejsze kolory palety RAL

Zapraszamy na profil firmy PORTA na portalu ARCHISPACE

 

 

 Dostępne w formatach dla programów:

AutoCad, Revit (BIM), 3ds Max, SketchUP

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt