X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Słupy oświetleniowe imitujące drzewa

Poprawa bezpieczeństwa w parkach i na ścieżkach rowerowych

Alumast SA – czołowy producent i dostawca masztów flagowych oraz słupów oświetleniowych w Polsce – rozszerza ofertę o kompozytowe słupy oświetleniowe imitujące drzewa. W porównaniu z tradycyjnymi odpowiednikami konstrukcje kompozytowe z energooszczędnymi nośnikami światła zużywają nawet do 10 razy mniej energii, zapewniając jednocześnie taką samą jakość światła. Latarnie imitujące drzewa po zapadnięciu zmroku pobierają od 40 do 60 WAT energii. Po północy natomiast – kiedy tradycyjne latarnie są wyłączane – nowoczesne produkty firmy ALUMAST samodzielnie obniżają pobieranie energii do 4 – 5 WAT. Górna oprawa świetlna gaśnie, ale konstrukcja słupa zostaje podświetlona od środka.

 

 

 

 

Szeroko wykorzystywana obecnie infrastruktura oświetleniowa w parkach i naścieżkachrowerowych jest przestarzała, przez co koszty jej eksploatacji są wysokie. Dlatego po kilku godzinach od zapadnięcia zmroku latarnie są wyłączane, a tereny rekreacyjne pustoszeją. Tymczasem na rynku są dostępne energooszczędne i ekologiczne rozwiązania, które obniżają pobieranie energii przez nośniki oświetleniowe do 4 – 5 WAT. Oparte na kompozytowej technologii słupy oświetleniowe pozwolą mieszkańcom na bezpieczne korzystanie z przestrzeni miejskiej, przy znacznie niższych niż dotychczas kosztach eksploatacji – tak istotnych dla samorządów. 

 

 

Słupy oświetleniowe imitujące drzewa firmy ALUMAST to produkt coraz częściej stosowany na terenach rekreacyjnych. Systemy oparte na technologii kompozytowej są nie tylko bardziej ekonomiczne, ale również znacznie bardziej przyjazne dla środowiska – poprzez redukcję emisji CO2.  W energooszczędną i ekologiczną sieć oświetleniową zainwestowały już między innymi władze Chorzowa, modernizując infrastrukturę oświetleniową w jednym z lokalnych parków.

 

Słupy kompozytowe charakteryzują się wieloma zaletami:

 

·         Spełniają najwyższe wymagania dotyczące norm bezpieczeństwa biernego konstrukcji drogowych,

·         Są lekkie, łatwe w transporcie i montażu,

·         Charakteryzują się dużą wytrzymałością,

·         Nie wymagają malowania ani konserwacji,

·         Nie ulegają korozji,

·         Charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem pasywnym,

·         Nie mają wartości złomowej,

·         Są produktem ekologicznym i energooszczędnym.

 

 

 

 Zapraszamy również na profil firmy na Archispace:

http://www.archispace.pl/node/45413_ALUMAST_S_A

Oraz do bezpłatnego katalogu produktów w formacie CAD/BIM:

http://www.archispace.pl/node/45414_ALUMAST_S_A_Katalog_produktow

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt