X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Płynne hydroizolacje od Kemper System. Detale CAD!

Płynne hydroizolacje od Kemper System. Detale CAD!

 

Lider  płynnych hydroizolacji już w Polsce !

Niemiecka firma Kemper System, to od 50 lat znany na Zachodzie niekwestionowany lider w dziedzinie płynnych uszczelnień. Ze swoim sztandarowym produktem o  nazwie Kemperol firma oferuje hydroizolacje o jakości nieporównywalnej  z tradycyjnymi systemami ochrony budowli.

Głównym „poligonem” zastosowania tych systemów są dachy, w tym dachy zielone ale  sprawdzają   się one  idealnie także do uszczelnień tarasów i balkonów, dróg i mostów, parkingów, do fontann i basenów, pomieszczeń mokrych tj. łazienek, kuchni, i na wielu innych przykładach.

Empire State Building oraz Madison Square Garden w Nowym Jorku, Buckingham Palace w Londynie czy zakłady Volkswagena w Kassel należą do licznej listy referencyjnej podobnie jak  Zwinger w Dreźnie, City Hall im islandzkim  Reykjaviku czy La Defence w Paryżu.

W  2012 roku  firma otworzyła swoje przedstawicielstwo w Polsce, i już w pierwszym roku działalności potwierdziło się  duże zapotrzebowanie na te niezwykle wytrzymałe i przyjazne wykonawcom produkty.

Hydroizolacje Kemperol zostały zastosowane m.in. przy renowacji  dachu biurowca BUMA w Krakowie, ( 2500m2), na dachu hali produkcyjnej firmy ROTO w Lubartowie,  oraz do zabezpieczeń przebić na dachu zakładu produkcyjnego browaru ŻYWIEC.

W tym roku Kemper System  współpracowała m.in.z firmą WARBUD przy renowacji dachu siedziby NSA  oraz rozpoczęła naprawy tarasów na osiedlu Wilanów w  Warszawie. Należy dodać że wszystkie wymienione realizacje należały do bardzo trudnych przypadków gdzie tradycyjne metody naprawy częściowo lub całkowicie zawiodły.

 

Przykłady realizacji:

 

 Biurowiec BUMA w Krakowie

 

  Siedziba Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie

  

C:\Users\user\Desktop\KEMPER\Roto Lubartów\IMG-20120710-00204.jpg 

Zabezpieczenie świetlików na hali produkcyjnej ROTO w Lubartowie

 

 Renowacja balkonów w Wilanowie – rozwiązanie uszczelnienia na płycie OSB.   

Kemperol to hydroizolacja nakładana w postaci płynnej dzięki czemu uszczelnienie najmniejszych i najbardziej niedostępnych detali jest dziecinnie proste i bardzo szybkie.

Same prace wykonywane są przy pomocy narzędzi malarskich, bez użycia jakiegokolwiek ciężkiego sprzętu czy używania otwartego ognia. Dzięki wzmocnieniu z włókniny uszczelnienia Kemperol® mają olbrzymią wytrzymałość mechaniczną. Są one trwale odporne na wszelkie czynniki pogodowe,  nieprzebijalne dla korzeni,  niepalne i  elastyczne w zakresie temperatur – 30 do +90 C. Ich okres użyteczności przekracza 25 lat.

Wszystkie hydroizolacje Kemperol posiadają Europejską Aprobatę Techniczną (ETA), ponadto firma Kemper System jako jedyna oferuje bezrozpuszczalnikową i bezwonną hydroizolację Kemperol® 2 K PUR   stosowaną  w pomieszczeniach zamkniętych lub zamieszkałych. Umożliwia ona przeprowadzenie prac  bez konieczności przerywania pracy  np. w szpitalach lub szkołach. Uszczelnienie to Kemperol®2 K PUR  zostało zarejestrowane w bazie produktów  LEED – światowym systemie certyfikacji budynków zielonych (www.greenbuildingproducts.eu).  

Każdy kto spotkał się z problemem nieszczelnych przebić, przejść, nadbudówek, fug na dachach, tarasach , parkingach, basenach i fontannach czy wewnątrz pomieszczeń powinien obowiązkowo poznać uszczelnienia Kemperol.

 

Dane techniczne:

Czas schnięcia: w zależności od systemu:  od 1 do 16 h

Współczynnik oporu dyfuzyjnego µ :  ok.  5000

Wytrzymałość na rozciąganie przy zrywaniu: ok. 11,6 N/mm2

Rozciągliwość przy zerwaniu:   ok. 35%

Przyczepność do podłoża :   3,9 Mpa ( beton)

Opór względem naporu wiatru: ≥ 50kPa dla podłoży wytrzymałych na rozerwanie

Odporność na ogień zewnętrzny EN 13501-5: klasa BROOF(t1)

Reakcja na ogień EN 13501-1:   klasa E

Oświadczenie dot. materiałów niebezpiecznych:            brak

Opór na przebicie przez korzenie roślinne EN 13948¹: odporny

 

  Zapraszamy na profil Kemper System na portalu ARCHISPACE:

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt