X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Na granicy światów – stołki barowe Mannequin II

Na granicy światów – stołki barowe Mannequin II

Na granicy światów – stołki barowe Mannequin II

Czasy, gdy kuchnie stanowiły oddzielne pomieszczenie w naszych mieszkaniach i domach dawno się skończyły.  Współczesne projekty architektoniczne zakładają łączenie strefy dziennej wnętrza z aneksem kuchennym. Wszystko, by rodzina mogła wspólnie spędzać czas po pracy i szkole, a  czas wolny mam nie przypominał cowieczornej kuchennej banicji.  Mimo, że salon i kuchnia w rzeczywistości mają stanowić jedną przestrzeń, to jednak architekci wnętrz starają się optycznie zróżnicować te dwie sfery.  Pomysły na różnicowanie podłogi (gres w aneksie kuchennym, klepka w części wypoczynkowej salonu) jest już démodé, tak z resztą jak podwieszane sufity z halogenowym oświetleniem, które wyznaczały granice kuchni. Projektanci wnętrz oraz styliści starają się robić więc  wszystko, by strefa przygotowywania posiłków możliwie jak najłagodniej przechodziła w przestrzeń salonu. Do popularnych zabiegów we wnętrzach typu „loft”  należy na przykład wieszanie rzędu lamp w miejscu umownej granicy. Jednak zabiegiem, który sprawdza się najlepiej jest ustawienie tam barku lub wyspy kuchennej, która z jednej strony służyłaby przyrządzaniu posiłków, a z drugiej-  ich spożywaniu.

Wraz z modą na takie właśnie rozwiązanie – tak praktyczne w niewielkich przestrzeniach naszych mieszkań - pojawiło się zapotrzebowanie na stołki barowe, które byłyby nie tylko wygodne (co w przypadku tego rodzaju mebli zdarza się niezbyt często), ale także atrakcyjne wizualnie, tak by nawiązywały swoim wyglądem i rodzajem wykończenia do tapicerowanych mebli, którymi zaaranżujemy salon. 

Doskonałym przykładem tego rodzaju mebla, który będzie nie tylko praktyczny i wygodny, nawet dla młodszych użytkowników, ale i atrakcyjny wizualnie jest nowy produkt firmy IKER, polskiego producenta mebli do nowoczesnych wnętrz.

Stołek barowy „Mannequin Bar II”, bo o nim mowa,  to kolejny mebel będący efektem współpracy studia projektowego WertelOberfell i marki IKER.  Lekkie, a jednocześnie bardzo stabilne siedzisko pasować będzie do współczesnych rozwiązań aranżacji wnętrz prywatnych, gdzie aneks kuchenny stanowi integralną część strefy dziennej. Postawą hokera są w oryginalny sposób wygięte metalowe pręty w chromowanym wykończeniu. Wsporniki na nogi umieszczone zostały, na trzech, różnych poziomach, co w niebagatelny sposób ułatwia korzystanie ze stołka barowego dzieciom oraz osobom niższym.  Siedzisko z łagodnie zagiętej ku górze sklejki pokryte zostało pikowaną w oryginalnie rozmieszczone trójkąty tkaniną w 11 najmodniejszych kolorach. Tkanina użyta do wykończenia kolekcji krzeseł i stołków barowych „Mannequin” posiada właściwości Aqua Clean Technology, co w praktyce oznacza, iż wszelkie zabrudzenia schodzą
z niej za pomocą wody i szmatki. Gramatura 720gr/m2 oraz ścieralność >150.000 cykli gwarantują trwałość oraz wytrzymałość materiału. Meble nią pokryte mogą być bez obaw wykorzystywane we wnętrzach użyteczności publicznej.
Wymiary: wys. 780 mm, śr. siedziska 412 mm.

 cena ok. 699 zł

Zapraszamy na profil Iker na portalu ARCHISPACE:

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt