X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Konkurs Rockwool - wygraj wyjazd do Szanghaju!

Rozwiń skrzydła wyobraźni i wygraj wyjazd do Szanghaju!

ROCKWOOL właśnie zainaugurował czwartą edycję konkursu „Zmień wizję w projekt”. Tegoroczna odsłona odbywa się pod hasłem „Wyobraźnia bez granic”. Konkurs, jak co roku, kierowany jest do architektów i projektantów, których zadaniem jest kreatywne podejście do projektowania z wykorzystaniem paneli elewacyjnych ROCKPANEL i/lub systemu ociepleń ECOROCK FF.

Autorzy najciekawszych projektów, którzy najlepiej uchwycą hasło konkursu „Wyobraźnia bez granic” polecą do pełnego inspiracji i słynącego z bogatej architektury Szanghaju. To miasto  barwne, zniewalające, szokujące i bezgranicznie wciągające, w którym przeważa nowoczesna architektura w najlepszym wydaniu. Dla wielu bajkowa, kosmopolityczna metropolia, pełna architektonicznych inspiracji. Organizator konkursu wybrał to miasto nie bez powodu. Ma się ono stać inspiracją i pomóc projektantom rozwinąć skrzydła wyobraźni i stworzyć nieoczywiste, innowacyjne prace. Laureaci poprzednich edycji odwiedzili już inne miasta o ikonicznej już architekturze – Barcelonę, Dubaj oraz Singapur.

 

 ROCKWOOL stawia na wyobraźnię bez granic

We wszystkich pracach zgłaszanych do konkursu „Zmień wizję w projekt” powinny zostać wykorzystane panele elewacyjne ROCKPANEL lub/i system dociepleń ścian zewnętrznych ECOROCK FF. Do konkursu można zgłaszać koncepcje architektoniczne lub projekty przeznaczone do realizacji obiektów użyteczności publicznej, edukacyjne, oświatowe, komercyjne oraz budynki mieszkaniowe, wielorodzinne. Uczestnicy w swoim projekcie powinni wykorzystać jedną z dwóch technologii firmy ROCKWOOL, lub też połączyć je dowolnie – w zależności od wizji i wyobraźni architekta:

 

Płyty elewacyjne ROCKPANEL – stosowane są do tworzenia fasad, elementów ozdobnych wokół dachów oraz elementów wykończeniowych w budynkach. Dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, o różnej fakturze i designie. Ponad 100 odcieni w linii Colours, połyskliwe i metaliczne panele Chameleon czy też Metallics  oraz nowość na rynku – płyty Brillant pozwolą projektantom puścić wodze fantazji i stworzyć wyjątkowy projekt budynku, który przerośnie najśmielsze wyobrażenia jury.

 

System ociepleń ścian zewnętrznych ECOROCK FF – to kompleksowe rozwiązanie, oferujące jednocześnie bogatą paletę tynków i farb o szerokim wachlarzu barw. Gama ponad 160 kolorów w połączeniu z wieloma strukturami i różnorodną granulacją tynków dają niemal nieograniczone możliwości realizacji nawet najbardziej innowacyjnych i niecodziennych projektów.

Projekty uczestników będzie oceniało jury składające się ze specjalistów z branży, pod przewodnictwem Prof. Mariana Fikusa, w składzie: Arch. Zbigniew Maćków oraz Mariusz Wasilewski i Piotr Pawlak, z ROCKWOOL Polska. Prace konkursowe można nadsyłać do 18 września 2015 roku.

Patronat medialny nad konkursem objął, Zawód:Architekt, Architektura Murator, www.archispace.pl, www.infoarchitekta.pl

Szczegółowe informacje na temat konkursu „Zmień wizję w projekt” dostępne są na stronie www.konkurs.rockwool.pl

 

 

 

 

O ROCKWOOL Polska Sp. z o.o.:

ROCKWOOL Polska Sp. z o.o., należąca do Grupy ROCKWOOL, jest światowym liderem
w produkcji skalnej wełny mineralnej, powszechnie wykorzystywanej w budownictwie, energetyce
i ciepłownictwie. Wszystkie produkty ze skalnej wełny ROCKWOOL służą poprawie efektywności energetycznej budynków i posiadają wspólne właściwości – są niepalne, dzięki czemu rośnie bezpieczeństwo pożarowe, trwałe i mają właściwości wyciszające. W Polsce firma posiada dwie fabryki – w Cigacicach koło Zielonej Góry
i w Małkini, w okolicach Ostrowii Mazowieckiej. ROCKWOOL Polska aktywnie angażuje się w kampanie społeczne i edukacyjne dotyczące efektywności energetycznej i bezpieczeństwa pożarowego. Więcej informacji
o ROCKWOOL Polska znaleźć można na stronie
www.rockwool.pl, a także na Facebooku oraz Twitterze.

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt