X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Przygotowanie inwestycji do realizacji budynku tymczasowego - Rozwiązania firmy TOUAX

Przygotowanie inwestycji do realizacji budynku tymczasowego - Rozwiązania firmy TOUAX

 

 

 Przygotowanie inwestycji do realizacji budynku tymczasowego

 

Inwestycja związana z realizacją budynku to niekiedy proces długi i żmudny. Stąd inwestorzy, wcelu szybkiego rozpoczęcia działalności na początkowym etapie, coraz częściej skłaniają się ku rozwiązaniom tymczasowym – budynkom modułowym opartym na kontenerach. Inwestor decydując się na wzniesienie takiego obiektu budowlanego powinien pamiętać jednak o kilku aspektach prawnych oraz korzystać z pomocy doświadczonego partnera, takiego jak Touax. Firma jest bowiem światowym liderem w zakresie wynajmu i sprzedaży kontenerów i posiada 150-letnie doświadczenie w oferowaniu mobilnych i elastycznych rozwiązań do realizacji projektów lokalnych i międzynarodowych.  

 

Co to jest budynek tymczasowy  

Jak podaje art. 3 pkt 5 ustawy Prawo Budowlane przez obiekt tymczasowy należy rozumieć budynek przeznaczony do m.in. czasowego użytkowania lub przewidziany do przeniesienia w inne miejsce. Ponadto to także obiekt niepołączony trwale z gruntem, taki jak m.in. budynki modułowe oparte na kontenerach – mówi Piotr Jędrychowski, architekt współpracujący z firmą Touax.

Zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 12 ustawy Prawo Budowlane, takie konstrukcje wymagają jedynie zgłoszenia we właściwym organie administracji architektoniczno-budowlanej, w starostwie lub w urzędzie miasta na prawach powiatu.

 

 

Terminy

Do realizacji obiektu tymczasowego można przystąpić, jeżeli – w terminie 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia – odpowiedni organ nie wniósł, w drodze decyzji, sprzeciwu. Należy to zrobić jednak nie później niż 2 lata od określonego w zgłoszeniu terminu ich rozpoczęcia. Po tym czasie zgłoszenie traci ważność i należy złożyć nowy wniosek – zaznacza Piotr Jędrychowski. Po upłynięciu 120 dni od dnia rozpoczęcia budowy określonego w zgłoszeniu wymagane jest już uzyskanie pozwolenia na budowę lub ponowne zgłoszenie obiektu tymczasowego. W takim przypadku warto wiedzieć, że urząd ma prawo wniesienia sprzeciwu zgodnie z art. 30 ust. 6 ustawy Prawo Budowlane, jeśli zgłoszenie dotyczy budowy tymczasowego obiektu budowlanego, o którym mowa w art. 29 ust. 1 pkt 12, w miejscu, w którym taki obiekt istnieje. 

 

Zalety rozwiązań tymczasowych Touax

Realizujemy wszelkie inwestycje kompleksowo. Począwszy od opracowania projektu budynku modułowego, poprzez wyprodukowanie wszystkich elementów oraz ich transport na miejsce budowy, a kończąc na montażu obiektu oraz jego regularnej konserwacji i utrzymaniu w pełnej funkcjonalności. Dzięki temu i naszemu doświadczeniu wystarczy, że klient pokaże lub opowie nam o swoim pomyśle, a my zajmiemy się jego realizacją – mówi Jacek Staniszewski, prezes firmy Touax Sp. z o.o.Nasze rozwiązania umożliwiają stworzenie budynku o dowolnym zakresie funkcjonalnym nawet już w 3 tygodnie – w zależności oczywiście od wielkości obiektu i zakresu docelowego rozwiązania. Ponadto dysponujemy największą na rynku flotą, na którą obecnie składa się ponad 10 tys. kontenerów oraz 5 oddziałami – w Gdańsku, Katowicach, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Jesteśmy więc w stanie w krótkim czasie zrealizować nawet największe projekty w każdym miejscu w Polsce – podkreśla Jacek Staniszewski.

 

 

TOUAX Sp. z o.o.  80-175 Gdańsk,  ul. Limbowa 21 infolinia: 608 055 000, touax@touax.pl, www.touax.pl

 

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt