X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Nowoczesny design z podłogami Quick-Step - Drewno Palone to Nowa Czerń !

Nowoczesny design z podłogami Quick-Step - Drewno Palone to Nowa Czerń !

DREWNO PALONE TO NOWA CZERŃ!

Czy uważasz, że podłoga w kolorze czarnym sprawia, że pomieszczenie wydaje się mniejsze? Jesteś w błędzie! Czarna podłoga o intensywnym charakterze połączona ze ścianami w lekkich, neutralnych kolorach tworzy zdumiewający kontrast, znacznie rozjaśniając pomieszczenie.  

KOLOR CZARNY POWRACA DO ŁASK !

Czerń znów stała się modna zarówno w świecie mody, jak i wystroju oraz projektowania wnętrz. Jest ona ponadczasowa i elegancka, a jednocześnie surowa. Ciemny kolor nadaje pomieszczeniu zdecydowany ton. Czerni można użyć do dekoracji wnętrza, aby dać wyraz swojej osobowości. Dodaje ona luksusowego charakteru każdemu pomieszczeniu. Połączenie podłogi w kolorze czarnym z jasnymi barwami lub przykuwającymi uwagę detalami wyraża spokój i z pewnością nie sprawi, że wnętrze będzie wydawać się mniejsze. Firma Quick-Step stanęła zatem na głowie, aby stworzyć niezwykłą, specjalną podłogę w kolorze czarnym o fakturze drewna: opalana deska.

CZARNE DREWNO 

Palenie drewna jest praktyką stosowaną od wielu, wielu wieków.Co można dzięki temu osiągnąć? Wyjątkową fakturę i kolor czarny niczym węgiel. Jej stosowanie zapoczątkowano w Japonii. Wykorzystywana tam technika Shou Sugi Ban polegała na wykorzystywaniu palonego drewna jako naturalnej ochrony przed szkodnikami i pożarami. Wykończenie może różnić się w zależności od czasu wystawienia drewna na działanie ognia i zwęglanie: światło zawsze będzie różnie oddziaływać na daną powierzchnię. Ta wielowiekowa technika stała się inspiracją do stworzenia podłóg w kolorze czarnym. 

 

OPALANE DESKI

Firma Quick-Step również rozpoczęła eksperymentowanie, odkrywając praktykę opalania desek i tworząc podłogę laminowaną o naturalnej fakturze i wyglądzie. Wzór został stworzony, korzystając z techniki o nazwie reliefography, która wykorzystywana jest do wykonywania kopii obrazów, w celu odtworzenia składu opalanego drewna. W rezultacie opracowano podłogę w kolorze czarnym o wyjątkowej fakturze palonego drewna. Połączenie tego rodzaju powierzchni ze ścianami pomalowanymi biało lub pastelowo tworzy stylową i nowoczesną przestrzeń: podłoga o ciemnym odcieniu nada Twoim wnętrzom intensywności i charakteru.

 

Quick-Step to marka podłóg pierwszej klasy produkowanych przez UNILIN. Nieustanne badania i innowacje, a także nacisk kładziony na jakość sprawiły, że Quick-Step należy do wiodących producentów podłóg. Marka ta jest znana z opatentowanego systemu montażu Uniclic ® , który nie wymaga użycia kleju.Początkowo była przystępną cenowo alternatywą dla drewna, ale dzięki rozwojowi, stała się całkowicie nową kategorią, z szeroką ofertą łatwych w montażu i konserwacji podłóg o przemyślanym wzornictwie I na każdą okazję. Obecnie Quick-Step to marka produkowanych na całym świecie parkietów z drewna i laminatu, oraz luksusowych podłóg winylowych, obecna w ponad 100 krajach. Jest faktycznym liderem w dziedzinie wzornictwa, innowacji i jakości.

 

 

 

 

 

 

 

Szymon Lemański   Area Sales Manager & Marketing Coordinator

 M +48 606 278 099  – *szymon.lemanski@unilin.com

 Unilin Poland  – Batalionów Chłopskich 14, 83-000 Pruszcz Gdański  www.unilin.com

 

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt