X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

„Kreacje z natury” – międzynarodowy konkurs dla projektantów

„Kreacje z natury” – międzynarodowy konkurs dla projektantów

 

„Kreacje z natury” – międzynarodowy konkurs dla projektantów. 

 

Barlinek Institute of Design, ruszył właśnie z trzecią edycją konkursu dla architektów i projektantów oraz wszystkich tych, dla których projektowanie to czysta przyjemność. Podobnie jak w latach ubiegłych Kreacje z natury, to coś więcej niż tylko konkurs – to całościowy plan kooperacji Barlinka z projektantami. 

 

Tym razem uczestnicy zostali poproszeni o przygotowanie projektu, który będzie kreatywną interpretacją hasła „Deska przyszłości”. Koncept ma być ideą, myślą, wyobrażeniem produktu obecnego w naszym życiu za 10-15 a może i nawet 20 lat.

 

Konkurs rozszerza swój zasięg dotarcia do młodych i zdolnych osób w branży. Tegoroczna edycja jest komunikowana również wśród projektantów w Rosji, Rumunii a także Ukrainie. 

Formuła konkursu składa się z dwóch etapów. W pierwszym, uczestnicy przedstawią ogólny koncept deski (m.in. moodborad ilustrujący źródło inspiracji dla projektu; pokażą czym kierowali się przy pracy nad wzorem, ale także będę mogli się zaprezentować pod kątem samego projektowania wnętrz), w drugim etapie wybrani uczestnicy zostaną zaproszeni na dedykowane warsztaty, gdzie pod okiem ekspertów firmy Barlinek rozwiną swoje projekty i zdobędą nowe umiejętności. Efektem tych prac, będzie finalny projekt złożony do konkursu. 

Konkurs ma na celu wyłonienie najzdolniejszych, pełnych pasji i wyobraźni projektantów młodego pokolenia – takich, którzy potrafią zrozumieć rynek, oraz będą umieli przełożyć swoją wiedzę na praktykę w biznesie. Prace konkursowe jak co roku poza przedstawicielami Barlinka, oceniać będą autorytety z dziedziny architektury, designu: przewodniczący - Przemo Łukasik (Medusa Group), Agnieszka Stefańska (Infinity-Design), Iwona Gach (Design Alive), Tomasz Błuszkowski (Forma Studio), a także Szymon Hanczar (Hanczar Studio). 

Gala finałowa konkursu oraz wręczanie nagród, wyróżnień odbędzie się w październiku podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival

 

Termin nadsyłania prac upływa 4 lipca 2016 roku. 

 

Wszystkie informacje na temat konkursu znajdują się na stronie www.kreacjeznatury.pl

 

 

 

 

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt