X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Szkło w przestrzeni w "domku na drzewie"

Szkło w przestrzeni w "domku na drzewie"

Lokalizacja

Wetherby, Leeds, Zjednoczone Królestwo

Architekt

The Harris Partnership Ltd.

Dostawca

Q-railing

Sprawiający wrażenie jakby miał się unieść w powietrzu Blackburn Wing jest wielokrotnie nagradzanym centrum konferencyjnym zlokalizowanym wśród starodrzewu historycznej okolicy Bowcliffe Estate w Braham, w pobliżu Leeds i York.

Zaprojektowany przez The Harris Partnership na zlecenie Bayford Group, „domek na drzewie“ w kształcie płata aerodynamicznego — jak czasami się o nim mówi, usytułowany jest na terenie byłej posiadłości pioniera lotnictwa Roberta Blackburn’a, który stanowił inspirację zarówno dla aerodynamicznego kształtu jak i dla nazwy budynku.

Najważniejsze zmiany

Blackburn Wing o powierzchni 200 metrów kwadratowych stanowi część przeróbki o wartości 6 milinów funtów, która miała miejsce na terenie starej posiadłości. Zaokrąglona rozciągnięta konstrukcja z drewnianych belek i cięgien nawiązuje swoim kształtem do skrzydła jednopłatowca, którego stworzenie przypisuje się Robertowi Blackburn’owi. Pokryta miedzią konstrukcja w kształcie skrzydła unosi się na wspornikach 30 metrów nad ziemią, wsparta jest na stalowych ocynkowanych nogach i wzmocniona mocowaniem krzyżowym. Dwa podesty stanowią łącznik pomiędzy „skrzydłem” a dwoma otaczającymi je balkonami oraz z terenem posiadłości.

Wspaniałe połączenie projektu z otoczeniem

Wykorzystano nie tylko miedź i drewno, lecz również szkło, które odgrywa ważną rolę w tym projekcie. Całoszklane balustrady biegnące wzdłuż balkonów i podestów — strwożone przez Q-railing — jak również przeszklone ściany od podłogi do sufitu pozwalają cieszyć się przepięknym i niczym niezakłóconym widokiem otaczających terenów leśnych. W rezultacie osoby przebywające w budynku mają Lokalizacja Wetherby, Leeds, Zjednoczone Królestwo Architekt The Harris Partnership Ltd. Dostawca Q-railing poczucie przestrzeni i jedności z przyrodą. Całość 140 metrowej balustrady zrealizowana została przy użyciu zacisków do szkła Easy Glass MOD 0763 oraz poręczy ze stali nierdzewnej firmy Q-railing. Wyjątkową cechą tego systemu jest boczne rozszerzenie szklanej przestrzeni, dające ciągły, jednolity i przejrzysty efekt wizualny. Q-railing proponuje wiele rodzajów poręczy i rur profilowanych dostępnych w różnych kształtach i rozmiarach oraz wykonanych z różnych materiałów, co daje możliwość wykończenia balustrady wedle życzenia. Ta konkretna balustrada może być zainstalowana przy użyciu zacisku do szkła przy dolnej krawędzi między taflami szklanymi lub za pomocą dwóch adapterów przy dolnej krawędzi każdej tafli szklanej, co należy zabezpieczyć sworzniami. W przypadku tego projektu jeżeli jest się wewnątrz, szklana balustrada podkreśla uczucie bliskości z naturą, a z zewnątrz sprawia wrażenie jakby zlewała się z fasadą „domku na drzewie” Od czasu ukończenia w lutym 2015 Blackburn Wing był wielokrotnie nagradzany — jedną z nich była RIBA Yorkshire Award 2015. Okrzyknięty jednym z ośmiu najwybitniejszych budynków w Yorkshire ceniony za sowią doskonałość architektoniczną Blackburn Wing słynie z wysokiej jakości konstrukcji, jak również zrozumienia dla otaczającej przyrody i poczucia więzi z otoczeniem.

O firmie Q-railing

Mająca swoją siedzibę na terenie Niemiec Q-railing jest jedną z najbardziej dynamicznych i najszybciej rozwijających się firm na świecie projektujących i dostarczających systemy balustrad. Reputacja firmy Q-railing oparta na doskonałych projektach jest coraz lepsza z każdym systemem montowanym w kolejnych miejscach na świecie. Poręcze, balustrady całoszklane oraz pochwyty Q-railing to wiele różnorodnych możliwości projektowych. Produkty wykorzystywane są jako balustrady i poręcze w klatkach schodowych, jako barierki wokół balkonów oraz zabezpieczenia wyższych pięter. Poręcze i balustrady szklane Q-railing stosowane są w takich obiektach, jak domy prywatne, sklepy i biura oraz duże budynki użyteczności publicznej takie, jak muzea, stadiony, baseny, porty lotnicze i centra handlowe.

www.q-railing.com

 

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt