X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

VELUX: Najnowsze rozwiązania na poddasze

VELUX: Najnowsze rozwiązania na poddasze

Najnowsze rozwiązania na poddasze

VELUX od lat wyznacza kierunek rozwoju w segmencie okien dachowych. Nowatorskość jego produktów nie traci na aktualności nawet po latach. Okna dachowe VELUX Nowej Generacji produkowane są w trzech liniach: Standard, Standard Plus oraz Premium. Mają one szereg przydatnych udogodnień, które docenimy w naszych mieszkaniach i domach poczynając od etapu ich montażu, a kończąc na codziennym użytkowaniu. 

Okna dachowe Nowej Generacji – pięć nowych typów 

W roku 2014 Nowa Generacja okien wzbogaciła się o nowe okna GZL i GZL B z linii Standard oraz okna GLL, GLL B, GLU obejmujące linię Standard Plus. Wraz z linią Premium, która zadebiutowała w 2013 roku, tworzą kompleksową, najszerszą na polskim rynku ofertę okien dachowych, która w pełni zaspokaja potrzeby każdego inwestora. Nowe okna VELUX mają doskonałą izolacyjność cieplną oraz - dzięki węższym profilom – nawet o 10 % większą powierzchnię szyb. Nowe okna mają także filtr zatrzymujący kurz i owady, co gwarantuje zawsze czyste powietrze. Wszystkie okna VELUX Nowej Generacji można przerobić na elektryczne w tym okno GZL, co wcześniej nie było możliwe. 

Linia Standard Nowej Generacji okien, czyli okna GZL i GZL B to okna produkowane z trwałego drewna laminowanego. Model GZL wyróżnia niepowtarzalny system górnego otwierania w postaci przeprojektowanego aluminiowego uchwytu otwierającego, który ma ergonomiczny kształt, żeby okno można było łatwo otworzyć i zamknąć jedną ręką.

Dzięki węższym profilom okiennym także zintegrowana z uchwytem klapa wentylacyjna, wbudowana w górną ramę okna jest mniejsza i prostsza w obsłudze. 

Okna GZL B to drewniane okna z dolnym systemem otwierania, idealne do montażu we wnętrzach z wysoką ścianką kolankową, mającą np. 150 cm. Dolny system otwierania ma postać eleganckiej ocynkowanej klamki. W modelu GZL B zainstalowano dwustopniowy system wentylacji, który zapewnia dopływ świeżego powietrza nawet przy zamkniętym oknie. By swobodnie oddychać, wystarczy nacisnąć w zależności od potrzeb raz lub dwukrotnie na znajdującą się na klapie wentylacyjnej ikonę. 

Wszystkie okna z linii Standard Plus, a więc GLL, GLL B oraz GLU mają profile i skrzydło okienne zbudowane w unikatowej konstrukcji ThermoTechnologyTM, w której drewno połączono z polistyrenem ekspandowanym EPS o izolacyjności trzy razy lepszej od drewna oraz wysoko izolacyjnym tworzywem PET. Ich atutem jest dodatkowa uszczelka, co sprawia, że okna mają doskonałe właściwości izolacyjne.

Okna GLL i GLU mają górny system otwierania w postaci uchwytu zintegrowanego z wentylacją. Dla wyżej położonych okien przewidziano dolny system otwierania. Dolne otwieranie charakteryzuje typ GLL B. Okna z dolnym systemem otwierania mają dwustopniową wentylację. 

Modele GLU mają wszystkie zalety okien Nowej Generacji z górnym otwieraniem z linii Standard Plus. Do okna można łatwo domontować klamkę do otwierania okna u dołu.  Dodatkowo okna GLU wyróżnia wyjątkowa trwałość. Ich profile są wykonane z drewna modyfikowanego termicznie, a pokrywający je poliuretan tworzy trwałą warstwę wierzchnią odporną na wilgoć. Okna GLL, GLL B oraz GLU zostały wyposażone w szybę bezpieczną, która sprawia, że nawet gdy dojdzie do jej stłuczenia, kawałki szkła pozostaną sklejone folią i nie spadną. 

 

Okna dachowe - innowacyjne akcesoria montażowe 

Nowe elementy montażowe poprawiają właściwości izolacyjne okien oraz służą estetyce wnętrza i połaci dachowej. Są również łatwiejsze do zamontowania, co z pewnością ucieszy dekarzy. Nowy kołnierz EDJ umożliwia osadzenie okna na obniżonym o 4 cm poziomie, dzięki czemu zyskuje ono jeszcze lepsze parametry izolacyjne, a ponadto zostaje harmonijnie wkomponowane w płaszczyznę dachu. 

 

  

 

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt