X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Prędkość wiatru a projektowanie instalacji przemysłowych. Przykładowe obliczenia z Paroc Calculus

Paroc: Prędkość wiatru a projektowanie instalacji przemysłowych.

Projektowanie rurociągów i innych przewodów przemysłowych ma to do siebie, że wpływa na nie cały szereg zmiennych. Szczególnie, jeśli planowana sieć przebiegać będzie na zewnątrz budynków. Jednym z najbardziej problematycznych czynników środowiskowych dla inżynierów instalacji jest wpływ prędkość wiatru na temperaturę powierzchni płaszcza. Podpowiadamy, jak optymalnie uwzględnić prędkość wiatru przy doborze grubości izolacji. 

Projektant instalacji, szczególnie w ujęciu przemysłowym, powinien dobierać izolację tak, aby spełnić dwa zasadnicze cele. Po pierwsze: uzyskać ekonomicznie uzasadniony, zakładany minimalny współczynnik przenikania ciepła przegrody, jaką jest ściana rurociągu. Po drugie: zapewnić bezpieczeństwo osób, których fizyczny kontakt z obiektem lub jego elementem mógłby spowodować poparzenie skóry – nawet, jeśli ze względów stricte technologicznych takowa izolacja nie jest wymagana. 

Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku stosuje się warstwy izolacji cieplnej o coraz większej grubości i coraz niższym współczynniku przewodzenia ciepła. Grubość izolacji termicznej określamy zgodnie z normą PN-EN ISO 12241:2010, m.in. z uwagi na konieczność spełnienia wymagania maksymalnej temperatury zewnętrznej powierzchni izolowanego wyposażenia lub instalacji.

Czytaj więcej...

 Paroc Calculus http://85.76.241.40/paroc-calculus/index_pl.html 

 
 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt