X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Najnowsza wersja PAROC® Calculus jest już dostępna!

Najnowsza wersja PAROC® Calculus jest już dostępna!


 

 

 

Paroc wychodzi z kolejną inicjatywą, aby ułatwić pracę projektantom i inżynierom instalacji. Dostępna jest już nowa aktualizacja programu PAROC® Calculus. Dzięki dodanym funkcjom oraz uproszczonemu interfejsowi użytkownika, znana i ceniona wśród fachowców aplikacja umożliwia jeszcze bardziej szczegółowe obliczenia parametrów izolacji technicznych.


Program PAROC® Calculus umożliwia zaprojektowanie energooszczędnych oraz ekonomicznie uzasadnionych rozwiązań izolacyjnych dla zróżnicowanych zastosowań w systemach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, a także instalacjach przemysłowych. Zakres zastosowań aplikacji obejmuje powierzchnie płaskie, rurociągi, kanały wentylacyjne, jak również zbiorniki powszechnie wykorzystywane w procesach przemysłowych.


Najnowsza aktualizacja oprogramowania, oprócz kluczowych parametrów eksploatacyjnych instalacji, umożliwia również obliczanie strat cieplnych z zaworów i kołnierzy – zarówno tych izolowanych, jak i niezaizolowanych, które zwykle odpowiadają za znaczne ubytki energetyczne. Od teraz, w ramach kalkulacji projektanci mogą także wziąć poprawkę na potencjalne straty ciepła wynikające z mostków termicznych, jakie tworzą się w obrębie rurociągów oraz ciągów podwieszanych.


Program PAROC® Calculus dostępny jest bezpłatnie na stronie producenta, pod adresem:

http://www.paroc.pl/narzedzia-i-dokumenty/programy-kalkulacyjne

 

 

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt