X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

INVENA: Mistrzowska kuchnia

INVENA: Mistrzowska kuchnia

Mistrzowska kuchnia – jak ją urządzić? 

 

Komfortowa, funkcjonalna, a zarazem efektowna i dopasowana do indywidualnych potrzeb… Taka, w której każdy stanie się kulinarnym mistrzem. O takiej kuchni marzymy, kiedy urządzamy mieszkanie. Niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju przestrzeń! Wokół niej toczy się nasze życie rodzinne i towarzyskie. Napotykając pewne ograniczenia przestrzenne czy finansowe możemy mieć trudności ze stworzeniem tej wymarzonej aranżacji. Dlatego podpowiadamy na co zwrócić uwagę, aby w naszych domach powstała iście mistrzowska kuchnia. 

 

Ergonomia przede wszystkim

 

Podział na strefy to jeden z najistotniejszych elementów, który powinniśmy wziąć pod uwagę podczas urządzania kuchni. Wydzielenie konkretnych stref: przechowywania, zmywania i przygotowywania posiłków pozwoli nam usystematyzować działanie w kuchni. Dzięki temu unikniemy swego rodzaju chaosu i zamiast przepychać się przez gąszcz nieuporządkowanych naczyń i produktów niczym napastnik przez linię obrony na boisku będziemy płynnie przechodzić z jednej strefy do drugiej! Po co? Po to, że nie okazało się potem, że to spalony i to nie w przenośni, a dosłownie. I mowa tu już nie o boisku, a o kurczaku co miał mieć chrupiącą, złotą skórkę.

 

 

Mistrzowska kuchnia to ta stworzona na miarę! 

 

Skoro już mowa o ergonomii jej rola nie kończy się tylko i wyłącznie na podziale kuchni na strefy. Idąc dalej tym tropem przy planowaniu warto rozważyć kto i w jakich sytuacjach będzie korzystał z niej najczęściej. Wysoka osoba pracująca przy niskim blacie prędzej czy później może zacząć skarżyć się na niewygodę i bóle pleców, a przecież gotowanie ma być prawdziwą przyjemnością! Stąd wysokość blatów czy kuchennych szafek powinna być dostosowana do osób, dla których tytułowa mistrzowska kuchnia powstaje. Tak samo już na etapie planowania powinniśmy przewidzieć co w jakich szafkach będziemy trzymać. Później może się okazać, że nasze sprzęty nie mieszczą się na przeznaczonej dla nich półce. 

 

Armatura – wygodny kran ma znaczenie

 

Kolejnym elementem na naszym kulinarnym boisku jest odpowiednio dobrana bateria kuchenna. Ktoś mógłby rzec, że kran to kran. Otóż nie – bateria kuchenna odgrywa jedną z najważniejszych ról. Niczym skrzydłowy wyselekcjonowaną funkcjonalnością wspiera nas w niemal każdej czynności. W zmywaniu, przygotowywaniu produktów do ugotowania czy sprzątaniu. Dlatego tak ważne, aby kran był dobrany do kulinarnych upodobań i potrzeb, rodzaju zlewozmywaka i otoczenia. 

 

Kiedy decydujemy się na spory zlew i mamy dużo przestrzeni między szafkami kuchennymi optymalną opcją będzie np. bateria kuchenna Kameleon marki Invena. Ruchoma wylewka, nowoczesny design i możliwość wyboru z 5 kolorów: białym, czerwonym, limonce, czarnym i szarym z pewnością ułatwi wykonywanie codziennych zadań.  Odpowiedni kształt wylewki sprawia, że osoby wysokie nie muszą zmywać w pochylonej, nienaturalnej pozycji. 

 

Jeśli jednak decydujemy się na zmywarkę i niewielki zlew przy oknie doskonałym wyborem może okazać się bateria kuchenna Nea (Invena).  To niewielki kran, który nie będzie blokował możliwości otwierania okna. Wyciągana wylewka pozwoli napełnić naczynia, które zazwyczaj nie mieszczą się do małego zlewu. 

 

Niewielka, a jednak mistrzowska kuchnia?

 

Kiedy mamy do czynienia z małą przestrzenią warto zdecydować się na rozwiązania, które pomogą nam ją optycznie powiększyć. Tu można rozważyć jasne barwy frontów, które odbijają światło. Jeśli będą akrylowe lub lakierowane, dobierzemy do tego odpowiednie oświetlenie efekt będzie wręcz spektakularny. Idąc w ślad za podstawowymi zasadami możemy sprawić, że w naszym domu zagości iście mistrzowska kuchnia! Komfortowa, funkcjonalna i efektowna, w której pyszne dania będą pojawiać się na rodzinnym stole niczym upragnione w bramce przeciwnika gole! 

 

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak urządzić Mistrzowską Kuchnię w 5 krokach: www.mistrzowskakuchnia.invena.pl

 

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt