X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

WEBER: Dodaj blasku projektowanej elewacji!

WEBER: Dodaj blasku projektowanej elewacji!

 

 
 

Lipiec 2018

Logo Weber  
nowa farba metaliczna
 

Dodaj blasku elewacji z metaliczną farbą weber.ton metalic

Szukasz nowych pomysłów na ciekawe i oryginalne wykończenie elewacji? Masz wymagającego klienta – inwestora, który nie tylko urządza wnętrza swojego domu z klimacie industrialnym, ale chciałby też przenieść klimat przemysłowych okładzin na elewację? Weber ma dla Ciebie świetną propozycję – nową metaliczną farbę fasadową weber.ton metalic.

 
 

Błysk i blask na elewacji

 
 

Farba weber.ton metalic zapewnia wyjątkowe wykończenie fasady połyskującym, metalicznym efektem. Dziesięć kolorów w palecie kolorystycznej imituje kolorystykę materiałów industrialnych, takich jak miedź, aluminium, brąz, mosiądz czy metal. Paleta zawiera aż pięć odcieni metalu o różnym nasyceniu srebrzystym błyskiem. Wszystkie świetliste kolory farby metalicznej doskonale podkreślą wybrane elementy elewacji czy detale architektoniczne, a wyrazisty, połyskujący fragment będzie dobrze widoczny na tle jednolitych ścian.

weberton metalic  
 
 

Jesteś ciekaw jak wygląda ten metaliczny połysk – obejrzyj film na kanale Saint-Gobain Weber Polska:

 

weberton metalic youtube

 
 

Dobre właściwości w parze z dobrym wyglądem

 
 

Farba weber.ton metalic to nie tylko oryginalny element dekoracyjny na elewacji, ale również doskonałe zabezpieczenie fasady. Farba na bazie żywicy akrylowej jest w pełni odporna na warunki atmosferyczne i chroni elewację przed porastaniem glonami i algami.

Dzięki swojej elastyczności nowa farba w ofercie Weber jest także bardzo łatwa w aplikacji. weber.ton metalic może być stosowany zarówno na gładkie powierzchnie elewacji, jak i na powierzchnie strukturalne.

Farba metaliczna wchodzi w skład systemu ociepleń weber.therm DECOR i świetnie komponuje się z takimi produktami jak klej elewacyjny weber KS143 i tynk dekoracyjny weber.pas modelino C, który pozwala stworzyć na elewacji imitację ceglanego muru czy betonu architektonicznego.

farba metaliczna  
 

Zużcie farby metalicznej

Choć farba metaliczna z zasady nie jest stosowana na całej fasadzie, lecz służy do podkreślenie jej wybranych fragmentów, to jej poziom zużycia może być istotny.

To ile farby zostanie zużyte na pomalowanie 1 m2 elewacji zależy od rodzaju powierzchni i ilości nakładanych warstw. Do jednokrotnego pokrycia gładkiej powierzchni potrzeba ok. 0,25 kg/m2, do dwukrotnego ok. 0,4 kg/m2. Malując chropowatą powierzchnię, trzeba liczyć się z wyższym zużyciem – przy nałożeniu farby jeden raz zużyjesz ok. 0,4 kg/m2, a gdy zaaplikujesz farbę dwa razy poziom zużycia wzrośnie do ok. 0,65 kg/m2.

 
 

Facebook      

 

 

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt