X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Wiek wiekowi nierówny

Wiek wiekowi nierówny

 

 

 

Wełna kamienna to wdzięczny materiał izolacyjny, o czym świadczy jego szerokie zastosowanie, zarówno w kontekście konstrukcji budowlanych, jak też w instalacjach wykorzystywanych w przemyśle, ciepłownictwie czy energetyce. W przypadku systemów złożonych, takich jak miejskie sieci ciepłownicze liczące setki kilometrów rurociągów, oprócz optymalnych parametrów termicznych i wytrzymałościowych, niezmiernie ważny jest też sposób zachowania izolacji wraz z upływem czasu.

 

Czytaj więcej...

  

 _____________________________________________________________________________

Rurociągi w sieciach wysokotemperaturowych są dla zakładów przemysłowych, ciepłowniczych i energetycznych niczym układ krwionośny dla żywego organizmu – każdego dnia transportują znaczące ilości medium kluczowego dla funkcjonowania danej jednostki. Aby transport ten pozostawał sprawny, nawet w obliczu najtrudniejszych warunków roboczych, niezbędne jest zastosowanie odpowiedniej izolacji. Z myślą o zastosowaniach przemysłowych powstały otuliny z serii PAROC Pro.

Czytaj więcej...

 _____________________________________________________________________________

 

Kominy dymowe i instalacje spalinowe to z punktu widzenia eksploatacji budynków elementy newralgiczne, gdyż bezpośrednio narażone na działanie bardzo wysokich temperatur. Używanie węgla, drewna czy materiałów drewnopodobnych, a niekiedy także śmieci do opalania pieców i palenisk niesie ze sobą pewne ryzyko pożarowe, co w połączeniu z błędami na etapie projektu i wykonania przewodów kominowych może być przyczyną nieszczęścia. 

 

Czytaj więcej...

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt