X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Izolacja akustyczna nie do zdarcia

Izolacja akustyczna nie do zdarcia

 

 

 

Izolacja akustyczna i dźwiękochłonna maszyn oraz przewodów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Dzisiejsze standardy budownictwa nakładają na architektów coraz większą odpowiedzialność za komfort osób przebywających w obiektach, co przejawia się na różnych płaszczyznach użytkowych. Jedną z tych płaszczyzn jest komfort akustyczny, na który wpływać może nie tylko zachowanie się konstrukcji, ale też praca maszyn i przewodów instalacyjnych. Zwłaszcza, jeśli mowa o budownictwie wielorodzinnym czy wielkopowierzchniowym. Kiedy zachodzi potrzeba ograniczenia hałasu generowanego przez sieci HVAC, zaleca się stosowanie produktów izolacyjnych z wełny kamiennej.


PAROC InVent to rodzina płyt izolacyjnych z wełny kamiennej, które nadają się do stosowania zarówno jako wypełnienie kulis szczelinowych tłumików akustycznych oraz ekranów, kaset i paneli dźwiękochłonnych, jak też samodzielna izolacja akustyczna i dźwiękochłonna maszyn oraz przewodów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, w przypadku których niemożliwe bądź utrudnione jest wykorzystanie standardowych tłumików.

 


 

Ze względu na porowatą strukturę włókien oraz optymalną gęstość, produkty skutecznie tłumią hałasy przenoszone przez pracujące instalacje, a dzięki zróżnicowanej linii pokryć, uzyskują wysokie parametry wytrzymałości mechanicznej i izolacyjności akustycznej. Dzięki powyższym właściwościom płyty z serii PAROC InVent można stosować m.in. do izolacji dźwiękochłonnej skrzynek rozprężnych czy centrali wentylacyjnych, jak również izolacji akustycznej wewnątrz ścian maszynowni, szachtów i prostokątnych kanałów.

 

 

Rozwiązanie okazuje się szczególnie przydatne w momencie, kiedy ograniczenia projektowe lub robocze nie pozwalają na wykorzystanie tłumików akustycznych tudzież mat izolacyjnych układanych na zewnątrz kanałów. Dzięki wytrzymałym pokryciom z tkaniny bądź welonu szklanego po jednej lub po obu stronach, produkt można montować wewnątrz przewodów. Niepalne i nienasiąkające płyty wytrzymują przepływy powietrza nawet do 20 m/s i pozostają na tyle odporne, że można je czyścić mechanicznie bez obaw o ich uszkodzenie lub obniżenie parametrów roboczych.

 


PAROC InVent


Gęstość: 60 kg/m3, 70 kg/m3, 80 kg/m3

Szerokość: 600 mm, 1200 mm

Długość: 1000 mm, 1200 mm, 2000 mm

Grubość: 30 mm, 40 mm, 50 mm, 100 mm

Rodzaje pokryć: tkanina szklana lub welon szklany, kolor czarny lub biały, jednostronne lub dwustronne 

Deklarowana przewodność cieplna: 0,037 W/mK

Klasa reakcji na ogień: A1

Nasiąkliwość wodą (krótkotrwała): ≤ 1 kg/m2

 
 
Źródło: Tower Communications / budnet.pl
 
 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt