Z wizytą w FAKRO


 


Kilka dni temu uczestniczyliśmy w Konferencji Szkoleniowej dla najlepszych partnerów FAKRO. W programie konferencja, zwiedzanie fabryki w Nowym Sączu, uroczysty bankiet z wręczeniem wyróżnień i nieco zimowych atrakcji w przepięknych krajobrazach Sądecczyzny.


Na początek miły akcent, grupę kilkudziesięciu osób przywitał sam Prezes Zarządu i największy udziałowiec FAKRO Ryszard Florek. Uściśnięciem dłoni i pamiątkowym zdjęciem rozpoczęliśmy wizytę w Nowym Sączu. 

 
Konferencja  rozpoczęła się od prezentacji i dyskusji dot. problemów polskich przedsiębiorców w konfrontacji z globalnymi graczami branży budowlanej. W dalszej części poznaliśmy ocenę roku 2018 oraz prognozy dla branży budowlanej w Polsce na rok 2019. Zgodnie z przedstawionym raportem firmy ASM centrum Badań i Analiz Rynku w bieżącym roku polska branża budowlana nadal cieszyła się będzie bardzo dobrą koniunkturą z nieznacznymi oznakami spowolnienia. 

  

 

FAKRO zaprezentowało także strategię rozwoju na najbliższe lata. Tu najważniejszą rolę odgrywać będą: linia produktów FAKRO INNOVIEW oraz współpraca z nowym ambasadorem marki FAKRO - Architektem Robertem Koniecznym. INNOVIEW to uzupełnienie oferty FAKRO o stolarkę pionową: okna, drzwi tarasowe, markizy do okien, bramy garażowe i drzwi wejściowe. Seria charakteryzuje się najwyższą jakością, bezpieczeństwem, komfortem i estetyką. Dodatkowo gwarantuje harmonię z pozostałymi produktami z linii INNOVIEW.  


Niezwykłe wrażenie na uczestnikach spotkania zrobiło zwiedzanie fabryki. W specjalnych elektrycznych busach przemieszczaliśmy się pomiędzy szesnastoma halami produkcyjnymi i magazynowymi. Wiele z urządzeń wspierających produkcję to autorskie pomysły biura konstrukcyjnego FAKRO. Również konstrukcje i technologie zastosowane w samych oknach to w większości efekt inwestycji FAKRO w innowację i technologię. Centrum Badań i Rozwoju to kuźnia patentów firmy. Posiada ona największą ilość patentów ze wszystkich polskich firm. 


 

 

Wieczorny bankiet rozpoczął się od oficjalnego podziękowania partnerom i wręczenia kilku specjalnych wyróżnień. Kolejnych kilka godzin to mnóstwo rozmów dot. przyszłości branży budowlanej w gronie prasy branżowej, członków stowarzyszeń i izb i innych podmiotów kształtujących polską branżę budowlaną. Wszystko przy doskonałym jedzeniu Hotelu Activa w Muszynie. 

 

 

Następnego dnia uczestnicy konferencji integrowali się podczas przejazdów saneczkami na ślizgostradzie, leśnych wyprawach na skuterach śnieżnych czy nowatorskich Trikke Skki. 

 

 

Dziękujemy za zaproszenie, świetną organizację oraz niezwykle przyjazną i partnerską atmosferę. 

 

Rafał Maj
Dyrektor Marketingu i Archispace
PROCAD SA


 

Przeczytaj także

Regulations | Privacy policy | Contact