X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Profesjonalne zastosowania, profesjonalne rozwiązania: otuliny z serii PAROC Pro

Profesjonalne zastosowania, profesjonalne rozwiązania: otuliny z serii PAROC Pro

 

 

 

Profesjonalne zastosowania, profesjonalne rozwiązania. Poznaj otuliny do rurociągów przemysłowych z serii PAROC Pro

 

Rurociągi w sieciach wysokotemperaturowych są dla zakładów przemysłowych, ciepłowniczych i energetycznych niczym układ krwionośny dla żywego organizmu – każdego dnia transportują znaczące ilości medium kluczowego dla funkcjonowania danej jednostki. Aby transport ten pozostawał sprawny, nawet w obliczu najtrudniejszych warunków roboczych, niezbędne jest zastosowanie odpowiedniej izolacji. Z myślą o zastosowaniach przemysłowych powstały otuliny z serii PAROC Pro.

 

Otuliny z serii PAROC Pro to niepalne, odporne na działanie wilgoci i trwałe mechanicznie produkty z wełny kamiennej, przeznaczone do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwkondensacyjnej rurociągów prostych i elementów kolanowych. Na system składają się prefabrykowane, wzajemnie się uzupełniające elementy dostępne w szerokiej palecie średnic i wymiarów. Dla prostych odcinków rur są to otuliny PAROC Pro Section 100 i 140, PAROC Pro Lock 100 oraz PAROC Pro Combi 100, a dla kolan rurociągowych – elementy PAROC Pro Bend 100 oraz PAROC Pro Segment 100 i PAROC Pro Segment 100 DL do zastosowań wielkoformatowych. 


Proste rozwiązania z reguły są najlepsze

Trzon oferty PAROC Pro tworzą otuliny do izolacji termicznej rurociągów gorących: PAROC Pro Section 100 oraz PAROC Pro Section 140. Produkty różnią się między sobą gęstością, dzięki czemu można je stosować do zabezpieczania elementów o maksymalnej temperaturze 640°C lub 680°C. Pierwszy z wariantów dostępny jest w wariancie Lock z zamkami na łączeniach, które skracają czas i zmniejszają koszty montażu. Otulina PAROC Pro Section 140 bardzo dobrze sprawdza się zaś w roli pierwszej warstwy izolacji w układach wielowarstwowych. Ponadto, wszystkie otuliny z serii PAROC Pro Section dostępne są w wariancie Clad ze specjalnym pokryciem z folii aluminiowej, przeznaczonym do zabezpieczania rurociągów biegnących na zewnątrz budynków.


Dobór odpowiedniej średnicy? Nie ma co kombinować!

Nie raz i nie dwa bywa tak, że specyfikacja projektowa mówi jedno, a rzeczywistość okazuje się nieco inna, zwłaszcza w odniesieniu do wymiarów przewodów instalacyjnych. Aby ułatwić dobór rozwiązania do odpowiedniej średnicy w wysokotemperaturowych kanałach spalinowych, przewodach kominowych oraz rurociągach parowych i ciepłowniczych, Paroc wprowadził na rynek otulinę PAROC Pro Combi 100. Cechą charakterystyczną tego rozwiązania jest specjalny otwór wewnętrzny w kształcie gwiazdki, który szczelnie dopasowuje się do rur o zróżnicowanej grubości w zakresach 12-18 mm oraz 22-28 mm, bez tworzenia pustych przestrzeni wewnątrz izolacji.

 

Czytaj więcej...

 


 

Izolacja akustyczna numer jeden. Paroc przedstawia płytę akustyczną PAROC SSB 1

 

Troska o komfort akustyczny użytkowników budynków mieszkalnych jest zdecydowanie w dobrym tonie. Szczególnie, jeśli pod uwagę weźmiemy rosnącą liczbę maszyn i urządzeń wytwarzających hałas, które skrzętnie przyjmujemy pod swój dach. Aby zapewnić konstrukcjom budowlanym wysokie parametry izolacyjności akustycznej oraz termicznej, warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań. W ową potrzebę doskonale wpisuje się specjalistyczna płyta PAROC SSB 1.

PAROC SSB 1 to sztywna, niepalna, dźwiękochłonna płyta z wełny kamiennej, która najlepiej sprawdza się w charakterze izolacji stropów międzykondygnacyjnych. Produkt przeznaczony do stosowania pod wylewki betonowe został zaprojektowany z myślą o podłogach pływających.

Podłoga zaizolowana, że ani mru, mru

Włókna wełny mineralnej wewnątrz arkusza są równoległe i uporządkowane, w przeciwieństwie do typowych wyrobów dedykowanych fundamentom, ścianom czy dachom płaskim. Uzyskana w ten sposób niższa wartość sztywności dynamicznej płyty pozwala skutecznie niwelować niechciane dźwięki uderzeniowe, jakie generują użytkownicy budynku lub działające urządzenia i instalacje, a które przenoszone są przez pozostałe konstrukcje budowlane. Różnica w izolacyjności akustycznej podłóg z zastosowaniem płyty PAROC SSB 1 w porównaniu z produktem o układzie zaburzonym może wynosić powyżej 5 dB na korzyść pierwszego rozwiązania.
 
 
 
 

Źródło: Tower Communications
 
 

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt