X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Trendy w salonie

 
 

 
Gala Collezione przedstawia najnowszy raport „Trendy w salonie czyli jakie meble tapicerowane Polacy wybierali do swoich salonów w 2018 roku”
 
Różne odcienie szarości od popielatego, przez gołębi, ciemnoszary, po grafit – to były najpopularniejsze kolory, jeśli chodzi o wybór przez Polaków obicia sofy, narożnika lub fotela w 2018 roku. Polacy zwrócili swoją uwagę na sofy bez funkcji spania, polubili meble na wysokich nóżkach oraz coraz bardziej zaczęli doceniać komfort, jaki dzięki różnym rozwiązaniom technicznym mogą oferować im meble tapicerowane do salonu. Co jeszcze było modne i popularne w ciągu minionych 12 miesięcy? O tym opowiadamy w naszym najnowszym raporcie „Trendy w salonie czyli jakie meble tapicerowane Polacy wybierali do swoich salonów w 2018 roku”.
 
 
5 najważniejszych wniosków płynących z badania przeprowadzonego przez Gala Collezione.
 1. Przez wiele lat w Polskich salonach królował narożnik w tradycyjnym kształcie litery L. W 2018 roku prawie 50% Polaków postawiło na sofę, przełamując dotychczasowy, długoletni trend. Lekkie wizualnie i eleganckie zestawy 3+2+1 podbiły nasze serca i znalazły swoje miejsce w naszych domach i mieszkaniach. 
   
 2. Cenimy funkcjonalność i względy praktyczne. W 2018 roku 7 na 10 sof i narożników kupionych przez Polaków było wyposażonych w funkcję spania. Rośnie jednakże moda na meble, których się nie rozkłada. Jest to szczególnie widoczne, gdy weźmiemy pod uwagę wyłącznie sofy. Aż 56% sof kupionych w 2018 roku to meble, na których wypoczywa się wyłącznie na siedząco.
   
 3. Coraz większa uwagę przywiązujemy do komfortu i wygody. Chcemy, by to mebel dopasowywał się do nas, a nie na odwrót. Dowód? 6 na 10 Polaków wybrało w 2018 roku mebel z co najmniej jedną funkcją relaksu czyli możliwością zmiany kąta nachylenia oparcia i podnóżka. 
   
 4. Polacy polubili meble na wysokich nóżkach. Dzięki nim sofy i narożniki nabierają wizualnej lekkości. Łatwiej jest także pod nimi posprzątać. W 2018 roku moda na tego typu nóżki bardzo się umocniła - wysokie nóżki miała co druga sofa i narożnik kupione przez Polaków.
   
 5. W 2018 roku 4 na 10 Polaków wybrało szarą sofę, narożnik lub fotel. Jeśli kupują meble obite skórą naturalną, są większymi tradycjonalistami. W przypadku mebli w obiciu z tkaniny – pozwalają sobie na większą kolorystyczną fantazję, sięgając po kolory m.in. promowane przez stylistów i projektantów wnętrz, a także sięgając po kolory roku ogłaszane przez Instytut Pantone. 

 

 

Wcześniejsze edycje raportu „Trendy w salonie” znajdziesz na https://www.galameble.com/tagi/trendy-w-salonie/ 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt