X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Jak wykonać projekt nowej posadzki przemysłowej

Jak wykonać projekt nowej posadzki przemysłowej

 

 

Wydawałoby się, że proste jest ułożenie poziomej podłogi, która spełni oczekiwania pokładane w obiekcie budowlanym. Tymczasem to właśnie często zignorowana na etapie projektowania posadzka może okazać się najwrażliwszym elementem inwestycji i uniemożliwia jej oczekiwane, prawidłowe funkcjonowanie.

 

Posadzki przemysłowe (industrial floors) oznaczają w branży budowlanej poziome nawierzchnie nie służące celom mieszkalnym i nie eksploatowane też jako nawierzchnie dróg. Ze względu na specyfikę współczesnej gospodarki posadzka przemysłowa okazuje się w wielu obiektach budowlanych najważniejszym elementem konstrukcyjnym.

Dlaczego? Ponieważ posadzka decyduje o funkcjonalności obiektu budowlanego i jego przydatności do stawianych mu celów. Dlatego już na etapie projektowania budynku czy garażu dokładne wskazanie zakładanych możliwości przyszłej posadzki umożliwi stworzenie projektu podłogi idealnie dostosowanej do pokładanych w niej oczekiwań.

Posadzki w obiektach przemysłowych każdego dnia są narażone na działanie licznych obciążeń statycznych, dynamicznych i chemicznych, w tym wielu czynników agresywnych (smary, oleje, kwasy, zasady itp.) oraz wilgoci. Aby prawidłowo przygotować i wykonać odporną i trwałą betonową posadzkę przemysłową, konieczny jest projekt dostosowany do indywidualnych wymagań obiektu i potrzeb inwestora.

 

 

Projekt posadzki przemysłowej

Prawidłowy projekt posadzki przemysłowej umożliwia wykonanie rozwiązania, które z łatwością będzie spełniać pokładanych wymagań technicznych, czy eksploatacyjnych. Warto pamiętać, że im więcej dokładnych danych na temat przyszłej eksploatacji podłóg dostarczymy konstruktorom, tym bardziej zostaną one zaprojektowane w sposób optymalny. Dlatego wybór posadzki powinniśmy oprzeć o precyzyjną analizę warunków przyszłej eksploatacji obiektu.

 

Kompletny system weberfloor INDUSTRY

Aby podłoga zawsze i wszędzie spełniała określone wymogi, była odporna i trwała, musi być odpowiednio zaprojektowana i wykonana.

Projekty posadzek przemysłowych w systemach Weber przeznaczone są dla obiektów budowlanych o specyficznych funkcjonalnościach podłóg. Są to więc hale magazynowe, produkcyjne i wystawiennicze, sklepy wielkopowierzchniowe, czy garaże. Weber oferuje swoim klientom przygotowanie przez profesjonalnego konstruktora dokumentacji projektowej betonowej posadzki przemysłowej w oparciu o przewidywane funkcje podłóg w nowobudowanym lub remontowanym obiekcie. Przyszła posadzka betonowa jest indywidualnie projektowana w oparciu o jej przyszłe przeznaczenie i zakładane obciążenia.

 

Eksperci Weber zaprojektują Twoją posadzkę przemysłową

Klientom wybierającym produkty Weber gwarantujemy bezpłatny, dostosowany do ich wymagań i potrzeb projekt posadzki przemysłowej przygotowany przez ekspertów marki. 

Proces projektowy rozpoczynamy od określenia czynników wpływających na posadzkę podczas jej eksploatacji. Odpowiednia ilość dokładnych danych i ich dokładność umożliwia zaprojektowanie podłogi w optymalny sposób.

Po szczegółowej analizie wszystkich parametrów wpływających na jakość oraz bezawaryjną eksploatację posadzki eksperci Weber oferują zaprojektowanie przez konstruktora posadzki zbrojonej syntetycznymi włóknami konstrukcyjnymi FIBRE HG54 lub FIBRE HG25.

 

Gotowy projekt określa:

  • grubość warstwy nośnej płyty betonowej,
  • rodzaj i klasę betonu posadzkowego,
  • rodzaj i ilość zbrojenia rozproszonego,
  • rozstaw dylatacji, sposób wykończenia powierzchni posadzki,
  • rodzaj, parametry i grubość podbudowy,
  • wtórny moduł odkształcenia oraz wskaźnik odkształcenia podbudowy.

 

Dowiedz się więcej, wypełnij formularz. Eksperci Weber skontaktują się z Tobą i uzgodnią szczegóły projektu: https://www.pl.weber/projekt-posadzki-przemyslowej

 
 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt