X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

FLOWAIR wentylacja bezkanałowa

FLOWAIR wentylacja bezkanałowa

 

 

 

Proste projektowanie wentylacji bezkanałowej z odzyskiem ciepła 

JEDNOSTKI WENTYLACYJNE OXEN

 

Wentylacja bezkanałowa z odzyskiem ciepła OXeN została stworzona po to, aby ułatwić projektowanie, montaż i obsługę urządzeń wentylacyjnych. OXeN nie wymaga prowadzenia jakichkolwiek dodatkowych kanałów rozprowadzających powietrze czy montażu specjalistycznej automatyki. To urządzenie kompaktowe, od razu gotowe do pracy. 

 

 

Systemy wentylacji mechanicznej dostępne na rynku można podzielić ze względu na sposób montażu na dwa główne rodzaje:

‒ AHU (ang. Air Handling Unit), czyli centrale wentylacyjne, w których dystrybucja powietrza odbywa się za pomocą sieci kanałów wentylacyjnych,

‒ zdecentralizowana wentylacja bezkanałowa – urządzenia tego typu montowane są do przegród zewnętrznych budynku, ścian lub podstropowo, a powietrze bezpośrednio z urządzenia nawiewane jest do strefy przebywania ludzi.

 

KIEDY STOSOWAĆ WENTYLACJĘ BEZKANAŁOWĄ?

Jednostka wentylacyjna OXeN znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie nie jest uzasadnione prowadzenie instalacji kanałowej, czy instalowanie dodatkowych konstrukcji montażowych, czyli m.in. w obiektach przemysłowych, budynkach użytku publicznego, takich jak magazyny, sklepy, hale wystawiennicze, czy w obiektach gdzie przeprowadzana jest renowacja. Lekka i zwarta konstrukcja jednostek OXeN wychodzi na przeciw takim wymaganiom. Jedynym ograniczeniem mogą być budynki, w których występuje wyodrębnienie dużej liczby pomieszczeń. Tu dystrybucja kanałami będzie bardziej uzasadniona niż stosowanie oddzielnych urządzeń w każdym pomieszczeniu. 

 

 

 

ZALETY WENTYLACJI BEZKANAŁOWEJ OXeN

 

  • DECENTRALIZACJA

Główną zaletą OXeN’a jest zdecentralizowanie wentylacji - wyłączenie z pracy jednej z jednostek nie wpływa na pracę pozostałych, dzięki czemu nie występują przerwy w dostarczeniu świeżego powietrza do obiektu, co jest zagrożeniem przy centralach wentylacyjnych. Co więcej, urządzenia są niezależnymi jednostkami, ale ich sterowanie może odbywać się centralnie z jednego miejsca. 

 

  • BRAK KANAŁÓW

OXeN to czysta wentylacja bez uciążliwych i zanieczyszczonych kanałów wentylacyjnych.

 

  • PLUG & PLAY

Jednostka jest kompaktowa, od razu gotowa do pracy. Do jej prawidłowego działania nie jest wymagana żadna dodatkowa instalacja.

  

  • 74,7% SPRAWNOŚĆ ODZYSKU CIEPŁA

Jednostki wentylacyjne OXeN spełniają wymogi dyrektywy 2009/125/WE, która ustanawia ogólne zasady ustalania wymogów dotyczących ekoprojektu dla produktów związanych z energią. 

 

Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od wielu czynników, a każdy budynek wymaga indywidualnej analizy. Każdy system jednak powinien być wyposażony w efektywny układ odzysku ciepła, który pozwoli obniżyć koszty eksploatacyjne i będzie zgodny z obowiązującymi przepisami.

 

WSPARCIE PROJEKTOWE FLOWAIR

Dział Wsparcia Projektowego FLOWAIR oferuje pomoc w zakresie doradztwa i doboru urządzeń grzewczo-wentylacyjnych. Skontaktuj się z nami na dobory@flowair.pl lub odwiedź strefę projektanta FLOWAIR.COM/STREFA-PROJEKTANTA.

 

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt