X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Okna do dachów płaskich

Okna do dachów płaskich

 

 

Stropodachy, bo na nich się dzisiaj skupimy, to nie tylko większa powierzchnia użytkowa w budynku, ale również dodatkowa przestrzeń do zaaranżowania. Płaskie dachy wzbogacone o roślinność, czy też taras mogą stać się świetnym miejscem do odpoczynku, aktywności fizycznej czy też spotkań towarzyskich.

 

Na wstępie warto zaznaczyć, że wkomponowanie roślinności w dach płaski pozwala na zwiększenie powierzchni biologicznie czynnej na działce budowlanej, co ma istotne znaczenie podczas projektowania budynków na niewielkich parcelach. Pamiętajmy jednak, że w obiektach z dachem płaskim mogą pojawić się pomieszczenia o utrudnionym dostępie do naturalnego światła. Podążając więc za najnowszymi trendami architektonicznymi producenci okien dachowych wprowadzili do oferty produkty dedykowane do dachów płaskich. Dzięki ich zastosowaniu wnętrza pod płaskim dachem wypełnią się ogromną ilością naturalnego światła, a sam dach nabierze niepowtarzalnego charakteru i zupełnie nowej funkcjonalności. W ofercie firmy FAKRO, która szczyci się 28 letnim doświadczeniem w produkcji okien dachowych znajdziemy okna do dachów płaskich typu F, które poza świetnymi parametrami termoizolacyjnymi i akustycznymi wyróżniają się nowoczesnym designem, nagrodzonym prestiżową nagrodą Red Dot Design Award.

Okno do dachów płaskich typu F to wyjątkowy design doceniony prestiżową nagrodą Red Dot Design Award 2016

 

Okna te świetnie sprawdzą się na tarasach i dachach zielonych. Poza standardowymi rozmiarami mogą zostać wykonane w dowolnym rozmiarze w zakresie od 60 x 60 cm do 120 x 220 cm. Innym oknem, o którym warto wspomnieć w aspekcie aranżacji tarasu jest okno DXW, które idealnie doświetla wnętrza znajdujące się bezpośrednio pod tarasem a dzięki specjalnej konstrukcji pozwala na swobodne poruszanie się po nim. Maksymalny rozmiar okna DXW to 120 x 120 cm i może ono przenieść obciążenie do 500 kg/m2. Uzupełnieniem oferty są: okna do dachów płaskich z kopułą – typu C, okna z kątowym segmentem szklanym – typu G, okna wyłazowe (z kopułą i bez kopuły), świetliki rurowe a także wyłazy dachowe.

 

Innowacyjne okno dodachów płaskich DXW zostało wyróżnione prestiżowymi nagrodami „ICONIC AWARDS 2018: Innovative Architecture - Best of Best” oraz "German Design Award 2019"

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt