X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Prefabrykowany system fasadowy

Prefabrykowany system fasadowy

 

Projektowanie elewacji to dziedzina, która z każdym rokiem rozwija się coraz szybciej. Jeszcze do niedawna wieloelementowe systemy elewacyjne były uważane za najlepsze.

Ceniono je za szybki montaż, estetykę i dużą wydajność materiałów w porównaniu do tradycyjnych technik budowlanych. Obecnie jednak rynek po raz kolejny przechodzi bardzo konkretną rewolucję: elementy prefabrykowane to przyszłość budownictwa i numer jeden wśród materiałów budowlanych. Pozwalają one na uzyskanie wysokiej jakości i sprawdzą się idealnie w projektach, gdzie liczy się czas.

 

Fasady wieloelementowe

Zaledwie kilka lat temu wieloelementowe systemy fasadowe znacząco wpłynęły – jeżeli nie całkowicie go zmieniły – na krajobraz budownictwa. Dzięki swojej unikalnej budowie: wewnętrznej warstwie zapewniającej izolację oraz warstwom zewnętrznym dającym ochronę przed warunkami atmosferycznymi, fasady tego typu spełniały wszelkie wymagania techniczne, podobnie jak tradycyjne sposoby budowania.

 

System jednak nie jest idealny

System elewacji wieloelementowych nie był rozwiązaniem nieskazitelnym i pozbawionym wszelkich wad. Konieczność stosowania wielu warstw wymagała pracy kilku różnych specjalistów i wykorzystania materiałów odpowiednich do montażu każdej kolejnej części systemu. Z tego powodu, choć wciąż pozostawały szybsze niż tradycyjne techniki budowlane, systemy wieloelementowych elewacji mogły znacząco opóźnić prace budowlanej i zwiększyć ich koszt z racji konieczności koordynowania instalacji materiałów od wielu producentów - szczególnie gdy warunki pogodowe nie sprzyjały wykonywaniu kolejnych elementów.

Bardzo duży wpływ zarówno na wygląd, jak i właściwości termoizolacyjne systemu miało również to, kto wykonywał daną elewację. Ze względu na możliwość wykorzystywania materiałów na różne sposoby, bardzo wiele zależało nie tylko od jakości poszczególnych elementów, ale także od kunsztu ich wykonania. O ile więc systemy wieloelementowe wiązały się ze znaczącym przełomem na rynku, o tyle mogły generować niespodziewane koszty i problemy, jeżeli były wykonywane przez niedoświadczony zespół.

 

Gdy funkcjonalność wchodzi na wyższy poziom

Wraz z rozwojem technologii projekt fasady budynku stał się czymś więcej niż tylko kolejną warstwą materiału chroniącą wnętrze przed warunkami atmosferycznymi. Obecnie ważną rolę odgrywa także sam projekt, idący w parze z prostym montażem, odpornością na ogień oraz najwyższą jakością wykorzystanych materiałów. Wraz z rosnącą presją na przemysł budowlany, szybkość i łatwość instalacji oraz jej koszt stały się kluczowymi elementami napędzającymi rozwój systemów elewacji fasadowej.

W wyniku tego powstał prostszy w użyciu, bardziej wytrzymały produkt niż instalacje wieloelementowe - prefabrykowany system fasadowy.

Czytaj więcej... 

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt