X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Nie rzucaj liczb na wiatr, czyli jak szacować straty ciepła z instalacji przemysłowych?

Nie rzucaj liczb na wiatr, czyli jak szacować straty ciepła z instalacji przemysłowych?

 

 

 

Nie rzucaj liczb na wiatr, czyli jak szacować straty ciepła z instalacji przemysłowych?

 

Procesy fizyczne, jakie zachodzą w funkcjonujących instalacjach przemysłowych czy rurociągach ciepłowniczych, są bardzo złożone. To, co głównie interesuje inżynierów i projektantów, a więc wielkość strat ciepła z układu oraz temperatury panujące na powierzchniach roboczych, zależą od całego szeregu czynników. Wśród nich szczególną uwagę warto zwrócić na siłę wiatru. Jak aspekt ten wpływa na izolacyjność termiczną, a w efekcie wydajność instalacji?

 

W idealnym świecie instalacje przemysłowe zabezpieczano by możliwie jak najgrubszą warstwą izolacji, co pozwalałoby na zredukowanie strat ciepła do minimum, a w konsekwencji na uzyskanie procesów maksymalnie efektywnych z punktu widzenia utrzymania ruchu i kosztów eksploatacji. – W rzeczywistości grubość izolacji często bywa mocno ograniczana, co wynika z barier technicznych lub czysto finansowych – podkreśla Michał Nękanowicz, Doradca Techniczny ds. Współpracy z Biurami Projektowymi w Paroc Polska. – Dobór odpowiednich wymiarów materiału powinien wszak znaleźć uzasadnienie ekonomiczne, co oczywiście nie jest łatwe, biorąc pod uwagę chociażby rosnące ceny energii – dodaje.

Czytaj więcej...

 

 

 


 

Produkty z serii PAROC Pro Mat – profesjonalna izolacja dla instalacji przemysłowych

 

Rurociągi i urządzenia stanowią prawdziwy barometr sprawności instalacji przemysłowych. Czy to w elektrociepłowni, czy w przetwórni chemicznej, dobrze dopasowane do kształtów i temperatur izolacje stanowią warunek prawidłowego funkcjonowania i niskich kosztów utrzymania. Właśnie z tą myślą powstała wszechstronna seria mat izolacyjnych z serii PAROC Pro Mat.

Seria PAROC Pro Mat to niepalne maty z wełny kamiennej, które można wykorzystać w charakterze izolacji termicznej i akustycznej licznych elementów instalacji przemysłowych. Produkty wchodzące w skład tej oferty sprawdzają się szczególnie tam, gdzie kluczową rolę odgrywa odpowiednia gęstość materiału. Aby skutecznie zabezpieczyć wysokotemperaturowe rurociągi i inne, okrągłe elementy wyposażenia instalacji, niezbędne są produkty o dużej gęstości oraz wysokiej odporności na stałe obciążenie termiczne. Rury turbin, kotły, zbiorniki magazynowe, kanały spalinowe czy kominy przemysłowe mogą posiadać bardzo złożone kształty, a do tego osiągać w trakcie pracy temperatury rzędu 550°C. Z tego typu warunkami doskonale radzą sobie maty PAROC Pro Mat 80 oraz PAROC Pro Mat 100, które sprawdzają się wszędzie tam, gdzie utrudnione bądź niemożliwe jest zastosowanie otulin lub płyt izolacyjnych
 
 
 
 

Źródło: Tower Communications
 
 

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt