X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Armacell partnerem konferencji PROCAD EXPO 2019 i BIM Panel Polska

Armacell partnerem konferencji PROCAD EXPO 2019 i BIM Panel Polska

 

Armacell partnerem konferencji PROCAD EXPO 2019 i BIM Panel Polska


Miło nam poinformować, że firma Armacell będzie jednym z partnerów PROCAD EXPO 2019 i BIM Panel Polska – największej w Polsce konferencji i wystawy poświęconej technologii CAD/BIM, która odbędzie się 9 października 2019 w centrum konferencyjnym AMBEREXPO w Gdańsku.


Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska i zapoznania się z oferowanymi przez nas rozwiązaniami do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonymi do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych. Nasz ekspert chętnie odpowie na Państwa pytania i pomoże rozwiązać problemy projektowe, z którymi się Państwo zmagacie.

 

 

  


Nowe izolacje akustyczne od firmy Armacell – ArmaComfort Barrier P, ArmaComfort Barrier B oraz ArmaComfort Barrier B Alu


Skuteczna, bezpieczna i łatwa w montażu izolacja akustyczna


Najnowsze produkty firmy Armacell wchodzące w skład rodziny ArmaComfort – izolacje ArmaComfort Barrier P, ArmaComfort Barrier B oraz ArmaComfort Barrier B Alu, do których produkcji wykorzystano innowacyjną mieszankę EVA/EPM, stanowiącą połączenie winylu i kauczuku – to doskonała alternatywa dla tradycyjnych barier dźwiękowych , w tym toksycznych arkuszy ołowiu. Te innowacyjne bariery akustyczne zaprojektowano tak, aby spełniały surowe wymagania dotyczące zastosowań budowlanych, transportowych i przemysłowych a jednocześnie były bezpieczne dla ludzi i środowiska. Nie tylko zapewniają doskonałą redukcję transmisji akustycznej przy niewielkiej grubości, ale też są elastyczne, łatwe do cięcia i instalacji a dodatkowo w 100% nadają się do recyklingu – nie zawierają substancji niebezpiecznych, takich jak ołów, bitumy, halogeny i fosforany. Są też trudnopalne, niskodymowe, trwałe, odporne na gnicie i większość chemikaliów. W porównaniu z tradycyjnymi produktami wielowarstwowymi akustyczne materiały izolacyjne ArmaComfort zapewniają większą redukcję hałasu przy cieńszych ściankach. Innowacyjna technologia Armacell polega na zwiększeniu masy ścian poprzez umieszczenie izolacji pomiędzy źródłem dźwięku a jego odbiornikiem. Dzięki temu możliwe jest skuteczne ograniczenie transmisji fal dźwiękowych w pomieszczeniu i tym samym zmniejszenie hałasu (zastosowanie izolacji o grubości 3 mm pozwala na ograniczenie hałasu nawet o 30 dB). Ponieważ otulina jest łatwa w montażu, cienka i elastyczna, może zostać ukryta w przestrzeni nad podwieszanym sufitem, ściankach działowych czy elementach konstrukcyjnych. Tym samym pozostaje niewidoczna a my nie tracimy dodatkowego miejsca w pomieszczeniu.


  

Atutem produktów firmy Armacell wchodzących w skład rodziny ArmaComfort jest też samoprzylepność, dzięki której ich montaż przebiega szybko, łatwo i jest czysty – wystarczy odkleić podkład i przykleić go do suchej, oczyszczonej powierzchni. ArmaComfort Barrier P to estetyczny, samoprzylepny perłowo-biały arkusz, który może być stosowany do izolacji akustycznej istniejących ścianek działowych i kanałów wentylacyjnych.


  


Izolacja posiada klasyfikację ogniową B-s2, d0, certyfikat Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) oraz została sklasyfikowana zgodnie z normą UL94. Jest dostępna w grubościach 1, 2, 3, 4 oraz 5 mm i w razie potrzeby może być malowana akrylem na bazie wody. Z kolei ArmaComfort Barrier B to czarna, elastyczna izolacja akustyczna do zastosowania na instalacjach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych ukrytych w konstrukcjach ściennych. Produkt dostępny w grubościach 2, 3 i 4 mm. Z kolei ArmaComfort Barrier B Alu to trwała i odporna na rozdarcie izolacja pokryta srebrną folią aluminiową, która łączy w sobie atrakcyjny wygląd i bezpieczeństwo (posiada najwyższą klasyfikację ogniową B-s1, d0 dla produktów ekologicznych).

 


 


 

 

Nowość w ofercie ARMACELL! ArmaGel HT – elastyczna mata aerożelowa do zastosowań w wysokich temperaturach

Firma Armacell wprowadziła na rynek innowacyjny produkt – ArmaGel HT, elastyczną i bezpieczną dla środowiska matę wykonaną z użyciem z aerożelu krzemionkowego o doskonałych właściwościach termicznych.

Aerożel charakteryzuje się ponadprzeciętnymi właściwościami termicznymi i akustycznymi, co czyni z niego doskonały materiał do zastosowań izolacyjnych. Ponad 90% objętości aerożelu to pusta przestrzeń, dzięki czemu jest to najlżejszy materiał stały na świecie. Jest również 1000 razy mniej gęsty od szkła i tym samym jest materiałem stałym o najniższej gęstości na świecie. Wszystkie te właściwości sprawiają, że ArmaGel HT firmy Armacell jest 80% cieńszy niż konkurencyjne produkty izolacyjne oraz wykazuje aż do 5 razy doskonalsze właściwości termiczne niż dostępne na rynku izolacje. Jest to też produkt hydrofobowy i oddychający – odpycha wodę jednocześnie pozwalając wydostać się parze, dzięki czemu jest w stanie utrzymać instalację suchą, skutecznie ograniczając ryzyko wystąpienia kondensacji i korozji na rurach (CUI).

 

 

Skuteczna, bezpieczna i łatwa w montażu

Innowacyjna mata ArmaGel HT firmy Armacell może być wykorzystywana jako izolacja termiczna i ochronna rur, zbiorników i kanałów (w tym kolanek, kształtek, kołnierzy itp.) w morskich instalacjach wydobywczych, instalacjach przemysłowych (ropa naftowa i gaz) oraz w instalacjach urządzeń technologicznych. Produkt nadaje się do zastosowania w wysokich temperaturach z maksymalną temperaturą roboczą do 650 °C (1200 °F) i spełnia wymogi amerykańskiej normy dla elastycznych izolacji z aerożelu ASTM C1728. ArmaGel HT może być również stosowany jako element ArmaSound Industrial Systems w celu zapewnienia izolacji akustycznej rurociągów i zbiorników przemysłowych, zapewniając redukcję przenoszenia dźwięku. Izolacja występuje w formie arkuszy w rolkach o grubości 5, 10, 15 i 20 mm i szerokości 1,5 m (na życzenie także 75 cm). 4 dostępne grubości umożliwiają jeszcze lepsze dopasowanie izolacji do istniejących instalacji a grubsza warstwa pozwala na szybszy montaż niż w przypadku tradycyjnych izolacji aerożelowych. Ponieważ ArmaGel HT jest elastyczny i giętki, łatwo się go tnie i dostosowuje do preferowanych kształtów, co ułatwia pracę monterom oraz zmniejsza ilość odpadów. Mata jest też bardzo prosta i szybka w demontażu, dzięki czemu czas przestojów związanych z konserwacją czy naprawą instalacji jest krótszy a dodatkowo nie ma potrzeby zakupu izolacji zastępczej. Jest też bardzo cienki i wyjątkowo lekki, co istotnie zmniejsza koszty jego transportu. Warto też podkreślić, że ArmaGel HT jest bezpieczny dla środowiska – nie zawiera chloru, może być utylizowany na wysypiskach a dodatkowo został wyposażony w innowacyjną, zmniejszającą zapylenie technologię LoDust, dzięki czemu nie stanowi niebezpieczeństwa dla zdrowia monterów.

 

 

Po więcej informacji nt. marki Armacell zapraszamy na stronę: www.local.armacell.com

 

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt