X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Sprawdzony sposób na ciche rury - izolacje akustyczne od firmy Armacell

Sprawdzony sposób na ciche rury - izolacje akustyczne od firmy Armacell

  

Sprawdzony sposób na ciche rury. Izolacje akustyczne ArmaComfort Barrier P, ArmaComfort Barrier B oraz ArmaComfort Barrier B Alu od firmy Armacell

Ekologiczne, łatwe w montażu i trudnopalne izolacje akustyczne

 

 

Najnowsze propozycje firmy Armacell wchodzące w skład rodziny ArmaComfort – bariery akustyczne ArmaComfort Barrier P, ArmaComfort Barrier B oraz ArmaComfort Barrier B Alu to innowacyjne systemy izolacji akustycznej, które zapewniają lepszą jakość życia mieszkańców miast i osób korzystających z miejskiej infrastruktury. Nie tylko spełniają surowe wymagania dotyczące zastosowań budowlanych, transportowych i przemysłowych, ale też są bezpieczne dla ludzi i środowiska. Do produkcji barier ArmaComfort Barrier wykorzystano innowacyjną mieszankę EVA/EPM, stanowiącą połączenie winylu i kauczuku, dzięki czemu nie tylko zapewniają one doskonałą redukcję transmisji akustycznej przy niewielkiej grubości, ale też są elastyczne, łatwe do cięcia i instalacji a dodatkowo w 100% nadają się do recyklingu – nie zawierają substancji niebezpiecznych, takich jak ołów, bitumy, halogeny i fosforany. Produkty wchodzące w skład rodziny ArmaComfort zasługują na uznanie także ze względu na to, że są trudnopalne, niskodymowe, trwałe, odporne na gnicie i większość chemikaliów. Ponieważ są samoprzylepne, ich montaż przebiega szybko, łatwo i jest czysty – wystarczy odkleić podkład i przykleić go do suchej, oczyszczonej powierzchni.

 

Nowości ArmaComfort sposobem na komfort akustyczny

ArmaComfort Barrier P to estetyczny, samoprzylepny perłowo-biały arkusz, który może być stosowany do izolacji akustycznej istniejących ścianek działowych i kanałów wentylacyjnych. Izolacja posiada klasyfikację ogniową B-s2, d0, certyfikat Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) oraz została sklasyfikowana zgodnie z normą UL94. Jest dostępna w grubościach 1, 2, 3, 4 oraz 5 mm i w razie potrzeby może być malowana akrylem na bazie wody. Z kolei ArmaComfort Barrier B to czarna, elastyczna izolacja akustyczna do zastosowania na instalacjach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych ukrytych w konstrukcjach ściennych o klasie ogniowej C-s2,d0. Produkt dostępny w grubościach 2, 3 i 4 mm. Natomiast ArmaComfort Barrier B Alu to trwała i odporna na rozdarcie izolacja pokryta srebrną folią aluminiową, która łączy w sobie atrakcyjny wygląd i bezpieczeństwo (posiada najwyższą klasyfikację ogniową B-s1, d0 dla produktów ekologicznych).

 


 

Nowość od firmy Armacell! Armaflex Duct Plus AL – łatwa w montażu, estetyczna i trwała izolacja do kanałów wentylacyjnych spełniająca wymóg NRO

Ochrona przed kondensacją i łatwy montaż

 

 

Armaflex Duct Plus AL firmy Armacell to izolacja zamkniętokomórkowa ze specjalnie zaprojektowanym płaszczem aluminiowym przeznaczona do izolowania termicznego i akustycznego kanałów wentylacyjnych o przekroju prostokątnym lub cylindrycznym. Mata została wykonana z wysokoelastycznej pianki elastomerowej na bazie syntetycznego kauczuku (FEF), zgodnie z normą EN 14304. Dzięki zamkniętej strukturze komórkowej Armaflex Duct Plus AL redukuje straty ciepła oraz zapobiega dyfuzji pary wodnej i penetracji wilgoci wewnątrz izolacji, zmniejszając ryzyko korozji kanału, która może doprowadzić do uszkodzenia instalacji. Zastosowanie materiału wykazującego się dużą elastycznością sprawia, że izolacja dokładnie dopasowuje się do nawet najbardziej skomplikowanych kształtów, co istotnie ułatwia jej instalację oraz naprawę także w trudno dostępnych miejscach, skraca czas układania oraz zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia nieszczelności na izolacji, ograniczając tym samym ryzyko wystąpienia kondensacji czy mostków termicznych. Dodatkowo, dzięki specjalnej, reagującej na nacisk warstwie samoprzylepnej na bazie zmodyfikowanego akrylu na osnowie siatkowej, która dodatkowo została osłonięta folią polietylenową, montaż mat przebiega szybko, łatwo i jest czysty.

Kontrola hałasu i bezpieczeństwo w razie pożaru

Izolacja Armaflex Duct Plus AL od firmy Armacell nie tylko zapewnia ochronę przed kondensacją oraz jest łatwa w montażu, ale też umożliwia kontrolę hałasu strukturalnego, czyli dźwięku przekazywanego przez konstrukcję budynku, który może przenosić się poprzez elementy mocujące rury lub poprzez połączenia rury ze szkieletem budynku. Jej zastosowanie istotnie podnosi też poziom bezpieczeństwa pożarowego budynków i ich użytkowników – mata jest samogasnąca, nie kapiąca a dodatkowo nie rozprzestrzenia ognia, co potwierdza europejska klasa reakcji na ogień B-s3,d0. Warto też podkreślić, że arkusze Armaflex Duct Plus AL od firmy Armacell są wolne od włókien. Płaszcz zewnętrzny wykonany jest z laminatu aluminiowego o grubości 12 μm, podwójnie powlekanego włókna szklanego o wymiarach 5 x 5 mm oraz powłoki z LDPE o gęstości 22 g/m². Ta dodatkowa osłona nadaje izolacji estetyczny wygląd i pozwala uzyskać aluminiową, łatwą do czyszczenia powierzchnię kanałów.

Po więcej informacji nt. marki Armacell zapraszamy na stronę internetową.

 

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt