X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Jak rozwija się elektromobilność w Polsce?

Jak rozwija się elektromobilność w Polsce?

 

Firma Alumast S.A. prowadzi działalność na rynku od 20 lat, specjalizuje się w produkcji kompozytowych słupów oświetleniowych oraz innowacyjnych rozwiązań na bazie słupów, w tym stacji ładowania samochodów elektrycznych SMARTPOLE CHARGER oraz słupów DESIGNPOLE o unikalnym designie i wewnętrznym podświetleniu.

Dynamiczny rozwój elektromobilności zainspirował nas do stworzenia stacji ładowania samochodów elektrycznych, gdyż w porównaniu do krajów EU Polska nadal pozostaje w tyle, jeżeli chodzi o elektromobilność i związaną z nim infrastrukturę. Daleko nam do czołówki i choć popularność samochodów elektrycznych rośnie, to brak dostępu do stacji ładowania sprawia, że na polskich drogach nadal dominują samochody z napędem na paliwa tradycyjne. Dostęp do stacji benzynowych jest powszechny, natomiast stacji ładowania samochodów elektrycznych jest nadal za mało.

Otwarcie się na potrzebę elektromobilności, to działania bezpośrednio związane z redukcją zanieczyszczeń w powietrzu, podniesieniem świadomości ekologicznej czy troską o środowisko. Nadal jednak istnieje wiele uprzedzeń, co do samochodów elektrycznych, dynamiczny rozwój technologii powoduje, że samochody elektryczne, które dziś są na rynku drastycznie różnią się od tych sprzed kilku lat. Wady, które często wytyka się samochodom elektrycznym dawno zostały usunięte lub zminimalizowane. Niektóre modele samochodów elektrycznych na jednym ładowaniu mogą przejechać nawet do kilkuset kilometrów. Korzyści płynących z zakupu takiego samochodu, jest wiele, to rozwiązanie, które nie tylko jest ekologiczne, ale także bezpieczne i ekonomiczne, wbrew powszechnej opinii zapewniają one także duży komfort jazdy.

Instalacja stacji ładowania samochodów elektrycznych pozwoli na pozyskanie nowej klienteli, propagowanie ekologicznych i przyjaznych środowisku rozwiązań, poprawę komfortu i standardu życia mieszkańców. Poza walorami proekologicznymi, rozwiązanie to dodaje prestiżu i nowego, ciekawego aspektu wizualnego. Jeżeli chodzi o hotele to klienci posiadający samochód elektryczny, często decyzję o wyborze noclegu podejmują na podstawie dostępności do stacji ładowania na terenie obiektu. Co więcej, na portalach służących do rezerwacji hoteli, coraz częściej pojawia się opcja umożliwiająca zaznaczenie poszukiwania tylko takich obiektów, które posiadają stację ładowania samochodów elektrycznych. Zainstalowanie stacji ładowania automatycznie podnosi prawdopodobieństwo wyszukań na takich portalach. Natomiast w przypadku stacji ładowania w miastach, gminach, przy centrach handlowych, czy restauracji, możliwość naładowania samochodu podczas zakupów czy spotkania jest dodatkowym atutem, który sprawia, że miasto, czy obiekt zyskuje świetną wizytówkę.

Montaż produkowanych przez Alumast S.A. stacji ładowania samochodów elektrycznych SMARTPOLE CHARGER jest prosty i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Instalacja nie wymaga zezwoleń, dodatkowych przyłączy, czy występowania o dodatkowy przydział mocy. Słup w którym zamontowana jest stacja może łączyć funkcję ładowania z funkcją oświetleniową. Zwykle obecne na obiekcie słupy oświetleniowe z powodzeniem mogą być zastąpione słupem ze stacją ładowania samochodów elektrycznych. Takie rozwiązanie to nie tylko duża oszczędność miejsca, ale także podniesienie walorów estetycznych obiektu. Wszystko dzięki możliwości zaprojektowania stacji ładowania SMARTPOLE CHARGER według własnego projektu. Możliwość produkcji w wielu kolorach, z dowolną grafiką, nadrukowania tekstów, zdjęć wysokiej rozdzielczości, loga, czy herbu miasta. To połączenie innowacyjnego rozwiązania z walorami wizualnymi i estetycznymi, odpowiadającymi kolorystyce budynku i stylowi obiektu.

Dodatkowym atutem stacji ładowania jest także materiał kompozytowy z jakiego wykonany jest słup, w którym stacja się znajduje. Kompozyt to trwały i lekki materiał, który wykazuje dużą odporność na warunki atmosferyczne, korozję, promieniowanie UV, a także nie przewodzi ładunków elektrycznych. Dodatkowym atutem słupów kompozytowych jest możliwość wyposażenia ich w urządzenia takie jak: głośnik, ładowarka indukcyjna do smartfonów, gniazdo elektryczne, port USB, projektor do wyświetlania filmów lub reklam, wzmacniacz sygnału Wifi, istnieje także możliwość montażu na słupie kamer monitorujących i czujników jakości powietrza.

Firma Alumast S.A. w swojej ofercie posiada również maszty flagowe, które idealnie sprawdzą się jako efektowne narzędzia reklamowe oraz reprezentacyjne przed budynkiem hotelu. Zapraszamy do zapoznania z naszymi produktami, odwiedzenia naszej strony www.alumast.eu oraz kontaktu. Chętnie odpowiemy na pytania i zaprojektujemy rozwiązanie na miarę indywidualnych potrzeb.

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt