X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Bezkanałowe urzadzenia Rooftop CUBE

Bezkanałowe urzadzenia Rooftop CUBE

 

Firma FLOWAIR od początku działalności skupia się na tworzeniu produktów cechujących się wzornictwem przemysłowym oraz funkcjonalnością. Przykładem, który idealnie wpisuje się w ideę dobrego wzornictwa w połączeniu z funkcjonalnością są produkty bezkanałowe, oferowane przez FLOWAIR. Jednym z reprezentantów urządzeń bezkanałowych są właśnie urządzenie Cube służące do chłodzenia, ogrzewania oraz wentylacji. Są to urządzenia „all in one” czyli w jednej obudowie zawierają wszystkie komponenty potrzebne do pełnej obróbki termicznej powietrza. 

Urządzenia w swojej standardowej konfiguracji, przeznaczone są do współpracy z instalacją kanałową jednak stosując moduł nawiewny NW, Cube uzyskuje możliwość pracy bezkanałowej. Bezpośrednia dystrybucja powietrza do pomieszczenia jest możliwa dzięki zintegrowanemu nawiewnikowi wirowemu z automatycznym siłownikiem.

Moce grzewcze i chłodnicze Cube są dobierane do pokrycia zarówno straty wynikającej z wentylacji jak i przenikania w związku z czym w wielu przypadkach urządzenia te mogą być jedynymi źródłami ciepła zastosowanymi w hali.  Ponadto moduły NW są w standardzie wyposażone w tłumiki akustyczne co przekłada się na komfort użytkownika. W najnowszej odsłonie tego rozwiązania klient uzyskuje również możliwość swobodnej konfiguracji i możliwość określenia np. rodzaju nagrzewnicy lub jej lokalizacji w części dachowej lub w części nawiewnej.

W związku z możliwością pracy bezkanałowej istotnemu przyspieszeniu ulegają wszelkie prace projektowe dotyczące urządzeń Cube. Projektant nie musi już wykonywać złożonych kalkulacji związanych z instalacją kanałową, spadków ciśnienia, poziomów akustycznych czy dobierać nawiewników. Wszystkie te parametry są zawarte w karcie doborowej urządzenia przygotowanej przez Dział Wsparcia Projektowego FLOWAR pod warunki projektowe danej inwestycji.

Grupa inżynierów z działu Wsparcia Projektowego przygotuje komplet dokumentacji projektowej wraz z rozmieszczeniem produktów w obiekcie, przygotuje również finalną ofertę doboru wraz kompletem rysunków i dokumentacją techniczną. Kompaktowa konstrukcja Cube ułatwia dobór projektowy oraz wszelkie kwestie związane z montażem  i eksploatacją urządzeń. 

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt