X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Inteligentne przejście

Inteligentne przejście

 

Statystyki z 2019 roku odnośnie wypadków drogowych z udziałem pieszych są zatrważające. Według biura ruchu drogowego komendy głównej policji w 2019 roku, na przejściach dla pieszych zginęły aż 234 osoby, natomiast rannych zostało 3374. Wypadków z udziałem pieszych było 7005, a liczba osób, które ucierpiały  na przejściach to ponad 50% rannych pieszych z ogółu wypadków.  

Jak zmniejszyć przerażające liczby? 
 

Najnowszy raport GDDKiA pokazuje, że aż 64% przejść w Polsce wymaga zmian by zwiększyć bezpieczeństwo pieszych. Skontrolowano 682 przejścia  znajdujące się na najbardziej niebezpiecznych odcinkach dróg, ponad połowa z nich wymaga przebudowy, a aż 9% zostało uznane jako niebezpieczne lub bardzo niebezpieczne. Z inicjatywą , mającą polepszyć warunki w Polsce na przejściach dla pieszych, wyszła firma Alumast S.A. tworząc inteligentne przejście SMARTPOLE CROSSING.

Na bezpieczeństwo pieszych wpływ ma wiele czynników. Oczywiście, ogromnie ważne jest umiejscowienie przejścia, widoczność czy oznakowanie go, jednak nie należy zapominać o prawidłowym oświetleniu i zwróceniu uwagi zarówno pieszego, jak i kierowcy. To właśnie sygnalizacja świetlna jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na ochronę pieszych, jednak jej montaż nie jest możliwy w każdym miejscu, zarówno przez względy finansowe jak i  natężenie ruchu.  Dlatego warto wykorzystać jedno z prostych, a zarazem skutecznych rozwiązań, którym jest doświetlenie przejścia. 
 

 

Bezpieczne przejście w Jaworze

 

SMARTPOLE CROSSING to przejście wysoce dbające przede wszystkim o bezpieczeństwo pieszego. Wielu z nich przechodzi przez ulice będąc zapatrzonymi w ekrany smartfonów i nie zwracając uwagi na otoczenie. Jedną z funkcji, jaką oferuje inteligentne przejście jest wgranie dowolnego komunikatu dźwiękowego, który nie tylko pomoże przejść przez jezdnie osobom niepełnosprawnym, ale i oderwie zapatrzonych „smartsapiens” od telefonów, zwracając ich uwagę na to, że zbliżają się do drogi.

Wyposażone w czujnik ruchu urządzenie wyemituje komunikat, gdy tylko pieszy zbliży się do niego, w tym czasie aktywowane zostaną też sygnały świetlne. Oprawa oświetleniowa LED z asymetrycznym rozsyłem światła w SMARTPOLE CROSSING nie oślepia kierowcy, ale podkreśla sylwetkę osoby przechodzącej przez przejście. Dodatkowo na przejściu zainstalowane są  odblaskowe znaki drogowe D6, które posiadają opcję podświetlenia światłem stałym lub pulsującym, jest ono zsynchronizowane z  lampami ostrzegawczymi LED. System może działać przez cały dzień dzięki zamontowanym akumulatorom służącym do podtrzymania pracy sygnałów świetlnych i dźwiękowych, podczas gdy główne zasilanie opraw jest wyłączone.  Poza plusami w postaci inteligentnego i zintegrowanego systemu, ogromnym pozytywem jest koszt inwestycji.  Przejście SMARTPOLE CROSSING jest rozwiązaniem dużo tańszym od najprostszej sygnalizacji świetlnej. 

Rozwiązanie na skalę światową.

Pomimo, że Alumast S.A. jest spółką z Polski, a dokładniej z Wodzisławia Śląskiego, przejścia zamawiane są nawet poza granice naszego państwa. SMARTPOLE CROSSING zainstalowane są oczywiście w polskich miastach jak Nysa czy Jawor, ale i w Weert w Holandii oraz w Rumunii.  Aktywne przejście dla pieszych zyskuje popularność dzięki temu, że jest inwestycją, która łączy w sobie innowacyjne technologie z udoskonalonymi dobrze znanymi, codziennymi rozwiązaniami.

 
 
Przejście w Rumunii

 

Zainteresowanych rozwiązaniem SMARTPOLE CROSSING prosimy o kontakt

pod nr telefonu +48 32 453 03 14

lub adres e-mail info@alumast.eu

Szczegóły dotyczące produkty znajdą Państwo na stronie www.bezpieczne-przejscia.pl 


Zapraszamy do kontaktu i współpracy

 
 

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt