X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Automatyczny dobór izolacji technicznych do instalacji

Automatyczny dobór izolacji technicznych do instalacjiNowa nakładka Armacell dla Autodesk Revit® - automatyczny dobór izolacji technicznych do instalacji


Projektowanie izolacji technicznych jest teraz prostsze i skuteczniejsze. Nowa nakładka stworzona przez firmę Armacell pozwala na automatyczne dodawanie izolacji technicznej w momencie tworzenia systemów instalacyjnych w modelu Revit. Dzięki odpowiednim konfiguracjom projekt automatycznie uwzględnia rozwiązania wielowarstwowe, co umożliwia spełnienie aktualnych regulacji prawnych.


 

Izolacje techniczne dla rur i kanałów wentylacyjnych w budynkach powinny być dobrane w taki sposób, by ich grubość pozwoliła na spełnienie konkretnych wymogów technicznych. Zgodnie z teorią grubość izolacji na instalacjach zależy od rodzaju systemu (np. centralne ogrzewanie, ciepła woda użytkowa, woda lodowa), średnicy rurociągu i jego lokalizacji (wewnątrz lub na zewnątrz budynku, w ścianach lub posadzkach). W praktyce bardzo często okazuje się, żeby sprostać surowym regulacjom prawnym, izolacja musi składać się z kilku warstw, bo jej grubość przekracza maksymalne parametry dostępnych na rynku otulin czy mat. Dodanie izolacji warstwowej przy wykorzystaniu funkcji Autodesk Revit® nie jest możliwe. Dzięki nowej nakładce Armacell dla Autodesk Revit® zaprojektowanie izolacji technicznych w taki sposób, by spełniały regulacje prawne i zawierały również rozwiązania wielowarstwowe jest niezwykle proste i szybkie.

 

Rola projektanta w procesie konfiguracji izolacji polega na:

  • wyborze systemu, w którym będzie dodawał izolacje,
  • wyborze materiału rur,
  • zdefiniowaniu minimalnych grubości izolacji dla wybranego zakresu średnic rurociągów lub kanałów,
  • określeniu warstwy materiału izolacyjnego do danego zakresu średnic rurociągów,
  • rozrysowaniu rurociągów, kształtek, kanałów wentylacyjnych.


Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.

 

Po więcej informacji na temat marki Armacell zapraszamy na stronę internetową.

 

 

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt