X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Hematyt – poznaj nową paletę szarych tynków Weber

Hematyt – poznaj nową paletę szarych tynków Weber

 
 

Marzec 2021

Logo Weber  
paleta hematyt - pobierz obrazki


 

Nowe kolory tynków i farb Weber


Mamy dla Ciebie nowe, modne i uniwersalne kolory tynków i farb. W palecie Hematyt znajdziesz aż 28 odcieni szarości - od bardzo jasnych po grafitowe i zbliżone do czerni.


Do tego, że szary jest modny nie będziesz musiał przekonywać swojego klienta. On to wie, ale może jeszcze nie znalazł tego właściwego odcienia szarości, którym chce wykończyć swój dom. Przekonaj się jak wiele odsłon może mieć jeden kolor i już dziś postaw na szarość!


Ciemnym elewacjom mówimy TAK


A co jeśli Twój klient chciałby mieć ciemnoszarą lub grafitową fasadę? Nie raz widziałeś spękania i inne uszkodzenia na ciemnej, zbyt mocno nagrzewającej się i za szybko wychładzającej się elewacji. Zastanawiasz się więc czy ciemnoszary lub grafitowy to praktyczne i bezpieczne kolory do stosowania na fasadach? Z nową paletą Hematyt zdecydownie TAK!


Najciemniejsze odcienie szarości w ofercie Weber posiadają tzw. cool pigments, czyli specjalne pigmenty, które odbijają promieniowanie słoneczne i zapobiegają nagrzewaniu się elewacji.


Dobre pigmenty


Tradycyjne ciemne kolory tynków absorbują większość energii słonecznej, co skutkuje intensywnym nagrzewaniem się powierzchni elewacji (nawet do 80°C). Gwałtowna zmiana pogody może spowodować nagłe ochłodzenie się ściany nawet o kilkadziesiąt stopni. Efektem takiej różnicy temperatur są duże naprężenia, a w konsekwencji pęknięcia, odspojenia, wybrzuszenia i inne usterki na powierzchni elewacji.


Najciemniejsze kolory tynków z palety Hematyt (oznaczone jako A3) zostały wzbogacone o specjalne pigmenty tzw. cool pigments, które sprawiają, że powierzchnia elewacji nie nagrzewa się tak jak przy zastosowaniu standardowych pigmentów. Dzięki temu na fasadzie nie pojawiają się naprężenia termiczne, a prawdopodobieństwo wystąpienia usterek zostaje całkowicie wyeliminowane. Paleta Hematyt daje możliwość całkowicie bezpiecznego stosowania ciemnych kolorów na elewacji!


Kolory A3 są dostępne w tynkach: weber TD341, weber.pas premium, weber TD325 i weber.pas topflex, a także w farbach weber FZ391, weber.ton color i weber FZ371.


Dowiedz się więcej o nowych tynkach i farbach Weber, palecie Hematyt i modzie na szarości >

 

Zobacz folder „Paleta Hematyt z miłości do szarości” >


Facebook


 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt