X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Nowości produktowe ROCKWOOL

Nowości produktowe ROCKWOOL

Email nie wyświetla się poprawnie? Zobacz go w przeglądarce.
ROCKWOOL

NOWOŚCI PRODUKTOWE W OFERCIE ROCKWOOL: FRONTROCK MAX E I KB MONROCK

W ofercie firmy ROCKWOOL Polska pojawiła się nowość: FRONTROCK MAX E
  • FRONTROCK MAX E - dwugęstościowa płyta fasadowa, która przeznaczona jest do izolacji termicznej budynków w bezspoinowych systemach ociepleń (ETICS lub BSO)

Nowa płyta FRONTROCK MAX E charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami, takimi jak:

  • doskonała izolacyjność termiczna – współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,036 W/mK - jest to najniższy na rynku współczynnik dla płyt z wełny mineralnej o takim zastosowaniu;
  • paroprzepuszczalność umożliwiająca swobodne „oddychanie ścian”. Stosując taki rodzaj izolacji, unikamy zawilgocenia pomieszczeń, które przyczynia się do rozwoju chorobotwórczych grzybów i pleśni oraz zyskujemy zdrowy i przyjemny mikroklimat wewnątrz budynku;
  • niepalność – płyta posiada najwyższą klasę reakcji na ogień A1. Dzięki temu izolacja wykonana przy jej użyciu stanowi skuteczną osłonę przeciwogniową;
  • trwałość – produkt jest odporny na negatywne czynniki atmosferyczne, korozję chemiczną i biologiczną, dzięki czemu izolacja wykonana przy jego użyciu zachowuje swoje właściwości przez długie lata.
  • dobre właściwości mechaniczne - jest pierwszym na polskim rynku produktem fasadowym, dla którego deklarowane jest obciążenie punktowe przy odkształceniu 5 mm PL(5) = 250 N., natomiast jej wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowych (rozrywanie) TR wynosi 10 kPa.

Zobacz więcej »


ROCKWOOL Polska ponownie wprowadził do oferty rozwiązanie ocieplenia dachów płaskich oparte na klejeniu na zimno warstw izolacyjnych dachu. Ocieplenie to składa się z dwóch elementów:

MONROCK MAX
  • MONROCK MAX - mała płyta do izolacji dachów płaskich w układzie jednowarstwowym lub dwuwarstwowym
  • Klej KB MONROCK – klej bitumiczny stosowany na zimno do przyklejania płyt ze sklanej wełny mineralnej ROCKWOOL do: papy, betonu, drewna, sklejki, OSB i innych drewnopochodnych, blachy stalowej, płyt ze skalnej wełny mineralnej ROCKWOOL

Rozwiązanie to przeznaczone jest do izolacji nowych dachów betonowych oraz do dachów poddanych termorenowacji, zwłaszcza w domach jednorodzinnych, ze względu na mniejszy wymiar płyty, co usprawnia transport izolacji na dach. Płyta MONROCK MAX posiada wytrzymałość na rozrywanie 7,5 kPa. Na warstwy docieplenia działa siła ssania wiatru na dachu, która musi być przenoszona przez wytrzymałość płyty MONROCK MAX oraz kleju bitumicznego KB MONROCK.
Standardowa grubość płyty MONROCK MAX wnosi od 80 do 200 mm (dostępne w wymiarach 1000x600).

Drugim elementem systemu jest klej bitumiczny KB MONROCK stosowany na zimno. Wyprodukowany zgodnie z obowiązującą polską normą na lepiki asfaltowe na zimno. Klej bitumiczny KB-MONROCK pakowany jest w wiaderka o masie 18 kg. Na każdym wiaderku znajduje się instrukcja stosowania kleju.
Średnie łączne zużycie kleju wnosi 0,75 kg/m2 powierzchni klejonej warstwy. Całkowite zużycie łączne odnosi się do dwóch warstw klejenia: I warstwa pomiędzy płytą MONROCK MAX a podłożem dachowym. II warstwa pomiędzy papą podkładową a płytą MONROCK MAX.

Zobacz więcej »

ROCKWOOL

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt