X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Luski RHEINZINK z blachy tytan cynk. Kazdy wymiar elewacji

Luski RHEINZINK z blachy tytan cynk. Kazdy wymiar elewacji

 

Łuski z blachy tytan-cynk RHEINZINK. Każdy wymiar elewacji.
elewacje z blachy tytan-cynk w duzej lusce
Ekologia
Niewiele jest materiałów, których bilans ekologiczny oceniany jest w podobnie pozytywny sposób, co RHEINZINK: od  nadzwyczaj niskiego zużycia energii przy pozyskiwaniu cynku, po jego koszty przy produkcji i obróbce. Wysoka cena złomu metalowego oraz bezproblemowa możliwość ponownego przetopienia uzasadniają recykling materiału RHEINZINK również z ekonomicznego punktu widzenia. Już dziś odsetek materiału poddawany recyklingowi wynosi ponad 98%. 
więcej >>
100% trwałsci blacha tytan-cynk

Trwałość i bezbieczeństwo na lata
Już kolejne pokolenia przekonują się do nadzwyczajnej trwałości RHEINZINK: unikalne właściwości materiałowe w połączeniu z wysokim stopniem odporności na korozję naturalnie tworzącej się patyny zapewniają, że fachowo zastosowane produkty firmy RHEINZINK zachowają swoje zalety  przez kolejne dzisięciolecia. W sierpniu 1999 roku, materiał RHEINZINK, po szczegółowej ocenie całego cyklu życiowego: od pozyskiwania surowca po przetwarzanie, stosowanie i recykling – otrzymał od gremium AUB certyfikat jako ekologiczny produkt budowlany.
więcej >>
 
 
Serwis i wsparcie
 
Technika wykonania elewacji z użyciem łusek z blachy cynkowo-tytanowej przeszła długą historię. Początkowo używana w formie stylowej metaloplastyki do okładania ścian zabytków i obiektów sakralnych w epoce baroku, a obecnie, już w nowoczesnych stylach architektonicznych, jest doskonałym rozwiązaniem materiałowym, naturalnie wkomponowującym się w każdy zamysł architekta.
fasady cynkowo-tytanowe rheinzink detal
Opis systemu
Obecnie główny zakres zastosowań łusek to wielkoformatowe powierzchnie elewacyjne. Ze względu na możliwość uzyskania dowolnego formatu poszczególnych łusek RHEINZINK znajdują one swoje zastosowanie w geometrycznie skomplikowanych (okrągłych, wypukłych, wklęsłych) rozwiązaniach brył budynków.
więcej >>

Konstrukcja
Elewacje z blach cynkowo-tytanowych wykonuje się w systemie elewacji wentylowanych, z pełnym podłożem wykonanym z desek, płyty OSB lub z blachy trapezowej.  Będąc materiałem bez składników palnych RHEINZINK wg DIN 4102 cz. 4 spełnia wymagania ochrony ppoż. klasa A1 (niepalne).  
więcej >>
 
Naturalny materiał
Obecna blacha cynkowo-tytanowa jest stopem cynku (Zn) o stopniu czystości 99,995% z domieszką m.in. miedzi i tytanu. Będąc materiałem przez stulecia stosowanym w najbardziej narażonych miejscach budowli: m.in. na dachach i elewacjach także obecnie jest doskonałym materiałem do krycia wszelkich powierzchni. 
 
elewacje cynkowo-tytanowe rheinzink
 
Rodzaje powierzchni
Tytan-cynk jest materiałem stopowym i nie ulega korozji w jej potocznym rozumieniu, gdyż nie zawiera żelaza. Dlatego przy zastosowaniu blachy RHEINZINK na elewacji nie jest wymagana konserwacja czy zabezpieczenie powłokami lakierniczymi (malowanie).
więcej >>
RHEINZINK Polska Sp. z .o.o. · Majdan 105 · 05-462 Wiązowna · Tel.: +48 22 789 91 91 · Fax: +48 22 789 91 99· info@rheinzink.pl

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt