X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Izolacje cieplne stropów garaży płytami PAROC CGL 20cy

Izolacje cieplne stropów garaży płytami PAROC CGL 20cy

Czy warto ocieplić wełną mineralną stropy garaży i piwnic?

Oczywiście, że warto. Nieogrzewane garaże i piwnice, znajdujące się pod ogrzewaną częścią mieszkalną lub usługową, wymagają ocieplenia ich stropów aby uniknąć strat ciepła z ogrzewanych pomieszczeń nad nimi.  Izolacja cieplna w takim przypadku powinna nie tylko zapobiegać ucieczkom ciepła ale również zabezpieczać strop przed jego zniszczeniem w razie ewentualnego wybuchu pożaru w garażu lub piwnicy. Wiadomo, że w wyniku takich pożarów ogień szybko przenosi się również na wyższe kondygnacje. Ważną cechą jaką powinna spełniać izolacja cieplna jest także jej właściwość pochłaniania dźwięków. Szczególnie jest ona istotna w izolowaniu garaży, gdzie jest duże natężenie ruchu samochodowego (np. galerie handlowe). 

Biorąc pod uwagę wyżej wspomniane trzy czynniki: izolacyjność cieplną, izolacyjność akustyczną oraz zabezpieczenie ogniochronne to można jednoznacznie odpowiedzieć na tytułowe zapytanie, że warto ocieplić stropy garaży i piwnic jedynie stosując wełnę mineralną.

Firma Paroc Polska Sp.z o.o. do tego rodzaju ociepleń jako pierwsza w 2007 roku wprowadziła na rynek polski płytę lamelową PAROC CGL 20cy z wełny kamiennej, o sprawdzonych właściwościach przeciwogniowych, akustycznych i cieplnych.

Stosując płytę PAROC CGL 20cy o λD = 0,038 W/mK zapewniamy efektywną ochronę cieplną stropu betonowego. Strop taki wytrzymuje 240 minut pożaru (już przy 60 mm PAROC CGL 20cy) a współczynnik pochłaniania dźwięku αW wynosi 0,95-1 zależnie od grubości. Oprócz wspomnianych zalet, stosując płytę PAROC CGL 20cy ze ściętymi krawędziami, uzyskiwany jest bardzo estetyczny, końcowy wygląd zaizolowanego stropu.


Więcej informacji można znaleźć na stronie www.paroc.pl oraz w firmowych broszurach informacyjnych. Zapraszamy do pobrania nowych rysunków CAD dotyczących izolacji stropów garaży z naszej strony.

www.paroc.pl/channels/pl/building+insulation/cad+designs/izolacja+termiczna+podlog+na+gruncie.asp lub na portalu  Archispace.pl  www.archispace.pl/search?q=paroc&x=9&y=2

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt