X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Nowa seria klimakonwektorów VIDO od PURMO

Nowa seria klimakonwektorów VIDO od PURMO

 

KLIMAKONWEKTOR PURMO VIDO NOWATORKSIE ROZWIĄZANIE 2 W 1

Dwufunkcyjny klimakonwektor Vido to nowość i przemyślane rozwiązanie ułatwiające uzyskanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach domowych oraz biurowych. Błyskawicznie ogrzewa, gdy jest zimno i chłodzi, gdy panuje upał.

POCZUJ KOMFORT OGRZEWANIA I CHŁODZENIA

Nowa seria klimakonwektorów Vido marki Purmo błyskawicznie nagrzeje dom w zimne dni oraz ochłodzi go w czasie upałów. To nowatorskie i efektywne energetycznie rozwiązanie zapewnia utrzymanie optymalnej temperatury wnętrza, niezależnie od pory roku. Klimakonwektor Vido dysponuje maksymalną mocą 9266 W przy ogrzewaniu i 4147 W przy chłodzeniu.

Niezależnie od pory roku klimakonwektor Vido utrzymuje w domu lub biurze temperaturę dostosowaną do naszych potrzeb. Na pierwszy rzut oka to tradycyjny grzejnik, który ogrzewa mieszkanie zimą. Jednak typowe grzejniki latem są bezużyteczne, natomiast klimakonwektor Vido działa również w upalne dni i chroni pomieszczenia przed zbyt wysokimi temperaturami. Po ustawieniu temperatury na łatwym w obsłudze panelu sterowania, urządzenie nawiewa orzeźwiające powietrze do pomieszczeń. Vido pozwala na ustawienie pożądanej temperatury szybko i bardzo precyzyjnie, dzięki czemu zapewnia komfort i wygodę użytkownikom. 

 

 

 

NOWATORSKIE PODEJŚCIE KONWEKTOR O DWÓCH TWARZACH

Chłodzący grzejnik - taki jest właśnie Vido, nowatorski naścienny klimakonwektor marki Purmo. Zgrabna linia grzejnika skrywa wymiennik ciepła o wysokiej wydajności. 

W miesiącach zimowych woda grzewcza przepływa przez wymiennik oddając ciepło pomieszczeniom. Latem, dzięki zastosowaniu zintegrowanego wentylatora, to samo urządzenie zapewni chłodzenie pomieszczeń́. Wymiennik ciepła klimakonwektora Vido jest napełniany wodą lodową, pochodzącą z pompy ciepła działającej w cyklu odwróconym, lub z wytwornicy wody lodowej. Vido nawiewa do pomieszczeń́ orzeźwiając schłodzone powietrze za pomocą zintegrowanego wentylatora o zmiennym ustawieniu prędkości obrotów, obniżając temperaturę we wnętrzach i zapewniając szybką ulgę podczas nieznośnych letnich upałów.

Klimakonwektory Purmo Vido mogą zostać́ zaprogramowane tak, aby uwzględniać́ indywidualne zapotrzebowanie na ciepło każdego obsługiwanego pomieszczenia. Jeśli jeden z członków rodziny ma odmienne preferencje cieplne, grzejnik klimakonwektorowy znajdujący się w pokoju tej osoby może zostać́ łatwo ustawiony na wyższą temperaturę. Podobnie, jeśli sypialnie mają być́ ogrzewane jedynie wieczorem - kiedy mieszkańcy udają sieć na spoczynek, a salon w ciągu dnia - kiedy przebywają w nim użytkownicy, uwzględnienie takich preferencji  nie stanowi problemu, a przejrzysty panel sterowania sprawia, że odpowiednie ustawienie urządzenia jest wyjątkowo łatwe.

ŁATWOŚĆ DOPASOWANIA I KONFIGURACJI

Klimakonwektor Vido może być instalowany nie tylko w domach, ale także w budynkach użyteczności publicznej, w instalacjach grzewczych centralnego ogrzewania oraz w instalacjach chłodniczych. Urządzenie można skonfigurować tak, aby działało samodzielnie, a także dopasować je do centralnych systemów sterowania BMS, działających w wielu budynkach biurowych. Możliwa jest także ręczna regulacja prędkości obrotów wentylatorów umieszczonych w urządzeniu. Klimakonwektor Vido jest przewidziany do pracy w instalacjach dwururowych.

REGULACJA – INTELIGENTNA I ŁATWA W OBSŁUDZE

Obsługa zamontowanego już urządzenia jest prosta i nie wymaga umiejętności technicznych, dzięki czemu każdy użytkownik może samodzielnie zmniejszyć bądź zwiększyć wysokość temperatury w mieszkaniu. Bez problemu możemy uzyskać chłód, gdy panuje upał lub szybko się ogrzać, kiedy jest zimno. Inteligentny elektroniczny system regulacji klimakonwektorów Vido zapewnia dostępność́ szeregu łatwych do ustawienia opcji regulacji parametrów pracy w trybie ogrzewania i chłodzenia. Dwupoziomowa koncepcja programowania umożliwia wybór trybu „uproszczonego” - do szybkich codziennych ustawień parametrów pracy grzejnika, oraz trybu „rozszerzonego” - umożliwiającego dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji.

INNOWACYJNE I EFEKTYWNE ROZWIĄZANIE

Atutem klimakonwektora VIDO jest jego efektywność energetyczna, która często jest priorytetem dla kupujących nowoczesne grzejniki do swoich domów. Klimakonwektor Vido jest najnowszym innowacyjnym produktem marki Purmo. Wprowadza do domu klimat przyjazny użytkownikom, zmniejszając jednocześnie ich wydatki. Charakteryzuje się pojemnością wodną rzędu 5 do 10% tradycyjnego grzejnika o równoważnej mocy. Cechuje się doskonałą wydajnością, nawet przy niższych parametrach instalacji ogrzewania i świetnie nadaje się do zastosowań́ zarówno z tradycyjnymi, jak i odnawialnymi źródłami ciepła. Wymiennik ciepła klimakonwektora Vido jest napełniany wodą lodową, która może napływać z pompy ciepła działającej w cyklu odwróconym lub z wytwornicy wody lodowej. Urządzenie posiada filtr, który można w łatwy sposób wyczyścić. Do klimakonwektora Vido producent oferuje szereg pomocnych i przydatnych akcesoriów, m.in. zawory regulacyjne i pompkę do skroplin. Producent zapewnia dwa lata gwarancji na urządzenie.

VIDO – OGRZEWANIE I CHŁODZENIE W JEDNYM

Przyjemne ciepło w środku zimy i orzeźwiający chłód w środku lata to nie wszystko - liczy się także efektywność́. Klimakonwektor Vido pogodzi obie te kwestie umożliwiając sprawną optymalizację warunków komfortu wewnętrznego przy niskich kosztach eksploatacji. Dlatego też grzejniki Vido oznaczone zostały logo “clever” - są bardziej efektywne i zużywają mniej energii w porównaniu z innymi rozwiązaniami grzewczymi. U źródeł koncepcji Pumo „clever” leży inteligentne myślenie. 

  • możliwość indywidualnego programowania każdego klimakonwektora Vido 
  • programowanie w trybie dziennym i tygodniowym (24/7), z godzinną dokładnością 
  • podświetlany ekran LCD, z możliwością wprowadzenia blokady bezpieczeństwa 
  • automatyczne i ręczne opcje regulacji prędkości wentylatorów.
  • opcja podłączenia do centralnego systemu sterowania budynku (BMS) 
  • funkcja nocnego osłabienia ogrzewania 
  • możliwość zachowania w pamięci programu użytkownika przez 12 godzin w razie awarii zasilania.

PURMO VIDO – CHRAKTERYSTYKA

 Maksymalne ciśnienie robocze: 10 bar

Maksymalna temperatura: 110°C

Wysokość: 595 mm

Głębokość: 153 mm

Długość: 800, 1000, 1200, 1400, 1600 mm

Moc cieplna 75/65/20oC: od 1824 do 9266 W

Moc cieplna 43/35/20oC: od 704 do 3363 W

Moc chłodnicza 7/12/27oC: od 707 do 4147 W

Gwarancja: 2 lata

Poznaj ofertę CAD firmy PURMO

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt