X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Porta Natura Impress - te drzwi robią wrażenie

Porta Natura Impress - te drzwi robią wrażenie

 

Nowy katalog Porta (edycja 1/2012) przyniósł nam wiele nowości. Wśród nich znalazła się kolekcja Natura Impress – seria drzwi, których nowoczesny design odciśnie piętno na każdej aranżacji. Łączy ona element nowoczesności w formie prostych geometrycznych wzorów z wyjątkową egzotyczną fakturą reliefu. Zapraszamy do poznania tej unikatowej kolekcji!

Informacje podstawowe o drzwiach z kolekcji Natura Impress

Modele z kolekcji Natura Impress wykonane są z płyty wiórowo-otworowej. Ich pokrycie stanowi naturalna okleina modyfikowana select w sześciu popularnych kolorach: dąb bielony, dąb, wenge, orzech amerykański, orzech classic i orzech ciemny. Drzwi są dostępne tylko w wersji bezprzylgowej, w wykończeniu lakier mat (zastosowano ekologiczny lakier odkrytoporowy wysokiej jakości). Dla drzwi łazienkowych można zastosować tuleje (1 rząd) lub dyskretne podcięcie wentylacyjne.

Wyrafinowana prostota modelu Natura Impress

Skrzydła z serii Natura Impress to dziewięć nowoczesnych wzorów. Pierwsze sześć stanowią drzwi pełne, których powierzchnia została wzbogacona elementami struktury reliefowej w trzech unikatowych wytłoczeniach: Ratan, Zebra i Laguna (więcej na temat płyt reliefowych pisaliśmy w artykule „Uniwersalne płyty reliefowe Porta – skomponuj wnętrze od podstaw”). Relief w zależności od wzoru zajmuje większą część skrzydła lub jest dekoracją tylko na jego fragmencie. Matowa powierzchnia podkreśla nowoczesny charakter a także uwypukla strukturę wzorów na powierzchni skrzydła.

Cztery pozostałe wzory to drzwi z niewielkimi przeszkleniami. Biegnąca po całej długości skrzydła wąska szybka (bądź dwie) łączy się tu z egzotycznym urokiem reliefów, dając razem niepowtarzalny efekt dyskretnego wyrafinowania i elegancji.

Nowoczesny design drzwi, kolorystyka, a przede wszystkim wykorzystanie w nich struktury reliefowej, dostępnej w ofercie Porta do szerokiego zastosowania (polecamy artykuł o płytach reliefowych Porta), daje bardzo duże możliwości aranżacyjne. Taki sam wzór płyty reliefowej na różnych elementach wyposażenia jest bowiem klamrą spinającą wszystko w spójną, jedyną w swoim rodzaju całość.


Poznaj ofertę CAD firmy PORTA

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt