X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Drzwi bezprzylgowe PORTA

Jedna płaszczyzna nowoczesności i tradycji – drzwi bezprzylgowe Porta

 

Jedna płaszczyzna nowoczesności i tradycji – drzwi bezprzylgowe Porta

 Jeszcze do niedawna tylko niektóre kolekcje były realizowane w ten nietypowy sposób – bez kantu. Obecnie skrzydła o takim profilu krawędzi cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i powoli stają się standardem. W ubiegłym roku firma Porta rozszerzyła ofertę drzwi bezprzylgowych wewnątrzlokalowych na wszystkie serie w okleinie naturalnej (standard, select i satin). Nowy katalog Porta edycja 1/2012 przewiduje taki profil skrzydła również dla większości kolekcji w okleinie syntetycznej (z wyłączeniem linii Minimax, Londyn/Wiedeń i Porta Office).

Warto podkreślić, iż ceny skrzydeł bezprzylgowych i przylgowych są takie same. Nie jest to jednak jedynym argumentem przemawiającym za tą opcją – przedstawiamy je pokrótce poniżej.

 

Do jakich wnętrz drzwi bezprzylgowe

Skrzydła bezprzylgowe to idealna propozycja do nowoczesnych wnętrz, gdzie najważniejsza jest prostota. Minimalizm w drzwiach jest zapewniony dzięki temu, że tworzą one wraz z dopasowaną kolorystycznie ościeżnicą jedną płaszczyznę po stronie ich otwierania, a przez wrażenie jednolitej powierzchni. Duże znaczenie stylistyczne ma również szerokość listwy ościeżnicy większa niż standardowa – 8 a nie jak dotychczas 6 cm. Pozostaje tylko dobranie klamki o równie nowoczesnej, minimalistycznej stylistyce.

Skrzydła licujące z ościeżnicą rewelacyjnie wpiszą się także w tradycyjne aranżacje. Niemal „włożone” w ościeżnicę, łączą się z nią niczym puzzle, dzięki czemu wyglądają bardzo naturalnie i wizualnie zajmują mniej miejsca niż klasyczne – co ma bardzo duże znaczenie szczególnie w małych pomieszczeniach. W ten prosty sposób nowoczesne rozwiązania delikatnie przenikają się z tradycyjnymi.

 Promocja na skrzydła bezprzylgowe z zawiasami standard

Po pierwsze, warto przypomnieć, że skrzydła w wersji bezprzylgowej wymagają również bezprzylgowej wersji ościeżnicy – Porta System Elegance. Ościeżnica ta jest zaopatrzona w specjalne chowane zawiasy bezprzylgowe 3D, które umożliwiają jej idealne spasowanie ze skrzydłem i przy zamkniętych drzwiach są niewidoczne.

W tym roku Porta wprowadziła do oferty również wersję ościeżnicy Porta System Elegance z zawiasami bezprzylgowymi standard, które nie chowają się między skrzydło a ościeżnicę, lecz są widoczne przy zamkniętych drzwiach. Ze względu na elegancką, minimalistyczną stylistykę stanowią one także ciekawą propozycję, która sprawdzi się zwłaszcza w tradycyjnych, ale również nowoczesnych wnętrzach. Kolejnym argumentem przemawiającym za nią jest obowiązująca obecnie promocja – taka wersja ościeżnicy jest o 100 zł tańsza niż w opcja z chowanymi zawiasami.

Zapoznaj się z ofertą CAD firmy PORTA

 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt