X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Jak ochronić piwnice przed zalaniem? Rozwiązania przeciwzalewowe KESSEL

Jak ochronić piwnice przed zalaniem? Rozwiązania przeciwzalewowe KESSEL

Ochrona przed przepływem zwrotnym 

 

 

 

Według normy PN EN 12056-4 mimo przeprowadzenia doboru urządzenia zgodnie z obowiązującymi zasadami techniki oraz przy dołożeniu wszelkiej staranności w zasadach eksploatacji, może wystąpić przepływ zwrotny. Dzieje się tak, ponieważ ze względów ekonomicznych i technicznych kanały dostosowane są do średnich opadów. Podczas ponadprzeciętnych ulew należy więc liczyć się ze spiętrzeniem w kanale oraz przepływem zwrotnym w kanałach przyłączonych.

 

 

 


Napierająca woda zamiast swobodnie spływać do kanału, cofa się i wdziera do piwnic oraz innych nisko usytuowanych pomieszczeń, powodując ich zalanie, a w efekcie częściowe bądź całkowite zniszczenie. Problem ten dotyczy inwestorów, właścicieli domów i firm remontowych, ponieważ to właśnie na nich spoczywa obowiązek zabezpieczenia budynku przed przepływem zwrotnym. Ścieki, które ze swobodnym spadkiem odpływają do kanału, musza być zabezpieczone właściwym zaworem zwrotnym.

Zoptymalizowane zawory zwrotne przeznaczone do ścieków zawierających fekalia

Zawór zwrotny Staufix FKA. 

Urządzenie posiada dwie klapy zwrotne, które w normalnym trybie pracy są zawsze otwarte i gwarantują swobodny odpływ ścieków. W momencie wystąpienia cofki następuje automatyczne domknięcie klapy za pomocą siłownika sterowanego sondą umieszczoną w kanale. Dzięki temu praktycznie nie istnieje możliwość przyblokowania klapki przez zanieczyszczenia znajdujące się w ściekach. Przepływ zwrotny zostaje rozpoznany przez sondę, w momencie 80% wypełnienia kanału. Informacja o wystąpieniu przepływu zwrotnego zgłaszana jest za pomocą alarmu na szafce sterowniczej.  Po ustąpieniu cofki, następuję automatyczne podniesienie się klapy.

 


Zawór z pompą Pumpfix F. 

Zaletą tego rozwiązania jest możliwość korzystania z przyborów sanitarnych, także w sytuacji przeciążenia kanalizacji. Pumpfix F posiada klapę swobodnie zawieszoną, która w momencie wystąpienia cofki, zamyka się i nie dopuszcza do przedostania się ścieków do wewnątrz budynku. Jeśli jednak przy zamkniętej klapie napływają ścieki, wówczas po osiągnięciu określonego poziomu za pomocą sondy włącza się pompa, która zasysa ścieki, rozdrabnia elementy stałe i tłoczy je w kierunku przeciwnym do przepływu zwrotnego.

 

 


Zalety systemu KESSEL

 

 

Łatwe przezbrajanie począwszy od czyszczaków Controlfix aż po zawory Pumpfix F!

 

 

 

 

 

Zdejmowane króćce – teraz także DN200!

 

 

Wszystkie zawory Staufix FKA i Pumpifix F dostępne są z jednym wspólnym korpusem ze spadkiem wynoszącym 9 mm. Nowy korpus odpowiedni jest zarówno do zabudowy w płycie podłogowej, jak i na swobodnym przewodzie kanalizacyjnym. Cechą charakterystyczną są zdejmowane króćce, co stanowi zaletę zwłaszcza podczas renowacji instalacji oraz daje możliwość dowolnej kombinacji. Interesującym rozwiązaniem jest  możliwość przyłączenia króćca o średnicy DN200. Zawory wykonane są w całości z tworzywa sztucznego a konserwacji można dokonać bez użycia jakichkolwiek narzędzi. W ramach osprzętu dostępna jest klapka ze stali nierdzewnej chroniąca przed gryzoniami.


Staufix FKA i Pumpfix F teraz również w wersji Komfort!

Zawory Staufix FKA oraz Pumpfix F dostępne są teraz z gotową do podłączenia szafką sterowniczą Komfort z wyświetlaczem i funkcją konserwacji zdalnej. Pumpfix F Komfort posiada ponadto motoryczną blokadę klapy zwrotnej (wolny przekrój rury podczas pracy gwarantuje większe bezpieczeństwo w razie przepływu zwrotnego) oraz pełni funkcję wpustu w przypadku zabudowy w powierzchni podłogi.

 

 


Pumpfix F Komfort do zabudowy w powierzchni podłogi pełni teraz również funkcję wpustu!

Więcej informacji na www.kessel.pl lub na zapytanie kessel@kessel.pl

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt