X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Optymalne rozwiązanie dostosowane do wnętrza

Wybierz optymalne rozwiązanie dostosowane do wnętrza

System przesuwny – rozwiązanie do małych wnętrz

Urządzenie wnętrza o niewielkiej powierzchni to często sztuka kompromisów. Kiedy każdy metr kwadratowy jest na wagę złota, szukamy nie tylko oryginalnych, ale przede wszystkim funkcjonalnych rozwiązań. Jednym z „wynalazków”, który pozwoli zaoszczędzić miejsce, a przy tym będzie stanowił ciekawy akcent w aranżacji, są drzwi przesuwne.

System przesuwny jest alternatywą dla tradycyjnych drzwi rozwieralnych. Skrzydło drzwiowe montuje się na prowadnicy biegnącej wzdłuż ściany lub schowanej do jej środka. Dzięki temu, otwieranie nie wymaga dodatkowej przestrzeni. System świetnie sprawdza się w trudno ustawnych wnętrzach, w których meble znajdują się blisko drzwi i mogą kolidować z tradycyjnie otwieranym skrzydłem. Drzwi przesuwne stanowią również ciekawy element aranżacji, zwłaszcza jeśli są podwójne. Po ich otwarciu pomieszczenia łączą się w naturalny sposób. Jest to idealne rozwiązanie np. dla właścicieli domów i mieszkań, w których kuchnia przylega do salonu, jednak na co dzień ma stanowić odrębną część.


System przesuwny naścienny

- Drzwi w systemie naściennym montowane są na prowadnicy przymocowanej do ściany lub stropu – mówi Adam Hucz z firmy Invado. – Należy pamiętać o tym, że sąsiadująca z otworem drzwiowym ściana powinna mieć przynajmniej taką samą szerokość, jak montowane skrzydło. W tej sytuacji nie można na niej powiesić obrazków ani półek, najlepiej zrezygnować również z włączników światła i kontaktów – dodaje. Zaletą drzwi przesuwnych jest to, że od tradycyjnych skrzydeł odróżnia je jedynie brak zawiasów. Dzięki temu, można w całym domu wykorzystać jeden model i zachować estetyczną spójność.


System przesuwny chowany w ścianę

- Drzwi chowane w ścianę dają większe możliwości aranżacyjne kosztem trudniejszego montażu – mówi Adam Hucz z Invado. - Warto uwzględnić je w planie budowy domu lub remontu – w ścianie powinien pozostać otwór o co najmniej dwukrotnej szerokości skrzydła, ponieważ musi zmieścić się w nim kaseta – tłumaczy. Dzięki drzwiom  przesuwnym zyskujemy nie tylko powierzchnię, na której otwierałoby się tradycyjne skrzydło, ale także ścianę, którą możemy wykorzystać w celach aranżacyjnych.


Decydując się na system przesuwny warto rozważyć czy sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach. Charakteryzuje się niższą szczelnością na dźwięk i zapach, dlatego nie poleca się go w przypadku łazienek. Do jego zalet zalicza się z kolei to, że nie trzaska, dzięki czemu jest dyskretniejszy niż tradycyjne drzwi i nadaje się np. do dziecięcego pokoju lub sypialni. 


Szeroki wybór drzwi w systemie przesuwnym, zarówno naściennym, jak i chowanym w ścianie oferuje firma Invado (www.invado.pl)

Zachęcamy także do zapoznania się z biblioteką CAD firmy Invado

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt