X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

OKNOPLAST - Nowy wymiar energooszczędności

OKNOPLAST Winergetic Premium - Nowy wymiar energooszczędności

Energooszczędne okno czy duże przeszklenie? Nowe okno WINERGETIC PREMIUM spełnia oba te warunki!

Zastosowanie energooszczędnych dwukomorowych pakietów szybowych z taflami szkła o grubości 3mm pozwala znacznie zredukować ciężar skrzydła, otwierając tym samym nowe możliwości aranżacji przestrzeni z wykorzystaniem dużych przeszkleń, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej izolacyjności termicznej. 

 

Duże okna są teraz także bezpieczne dzięki procesowi hartowania szkła (OKNOPLAST, jako jeden z nielicznych producentów okien w Europie i jako jedyny w Polsce posiada nowoczesny piec do hartowania szkła). Hartowanie znacznie wzmacnia szyby na wypadek rozbicia, a gdy już do niego ewentualnie dojdzie, szyba rozpadnie się na drobne kawałki, które nie stanowią takiego zagrożenia dla zdrowia jak duże, ostre fragmenty tradycyjnej szyby.

Czy może być jeszcze "cieplej"?

Dla uzyskania jeszcze lepszych parametrów termoizolacyjnych, do okna WINERGETIC PREMIUM mozna opcjonalnie zastosować innowacyjne wzmocnienie termiczne. Powstało ono wskutek połączenia stalowego profilu z wkładką termiczną wykonaną z żywicy. Takie rozwiązanie minimalizuje powstawanie mostków termicznych, przy zachowaniu wymaganej statyki. Okno WINERGETIC PREMIUM z zastosowanym wzmocnieniem termicznym spełnia wymagania okien pasywnych, według nowych wytycznych ift Rosenheim (okno pasywne musi posiadać współczynnik Uw mniejszy niż 0,8W/m2K. Okno WINERGETIC PREMIUM, ze wzmocnieniem termicznym, uzyskało wynik Uw=0,78 W/m2K). Prawdziwym przełomem w sferze energooszczędności w oknach PVC jest zastosowanie innowacyjnego trójkomorowego pakietu szybowego o Ug=0,3 , zbudowanego na bazie tafli szkła o grubości 3mm. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w Europie, które w systemie WINERGETIC PREMIUM pozwala obniżyć współczynnik przenikalności cieplnej dla całego okna do rewelacyjnego poziomu Uw=0,6 W/m2K. 

 

Czy okno energooszczędne może być ładne?

Tradycyjnie już produkty OKNOPLAST odznaczają się niepowtarzalnym stylem i dbałością o szczegóły wykonania. Tak też jest w przypadku okna WINERGETIC PREMIUM, które charakteryzuje się subtelną, zaokrągloną na zewnątrz linią profilu. Designerski projekt skrzydła to owoc współpracy projektantów OKNOPLAST i firmy VEKA. Dostępny tylko w OKNOPLAST. Całości dopełniają eleganckie dodatki i akcesoria jak np. nowa klamka z linii dESIGN+, zaprojektowana we współpracy z renomowanym studiem projektowym KISKA.


Poznaj ofertę CAD firmy OKNOPLAST.

Ponad 250 rysunków i modeli CAD, zarówno bloki dynamiczne przeznaczone do użytku w programie AutoCAD, jak i pliki do programu Revit.

Zachęcamy! 

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt