X

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Więcej informacji

Sprawdź drzwi PORTA do minimalistycznych wnętrz

Sprawdź drzwi PORTA do minimalistycznych wnętrz

 

Od wielu sezonów w designie i architekturze króluje minimalizm. Styl, który charakteryzuje się prostotą formy i oszczędności w detalach. Wnętrza minimalistyczne tworzą bryły elementarne układające się w duże płaszczyzny, dające wrażenie przestronności i ładu. We wnętrzach minimalistycznych stosuje się stonowane barwy, zazwyczaj biel, szarość i czerń. Bywają one tłem do akcentu kolorystycznego, jaki pojawia się w formie dominanty. Proste, często kanciaste formy, gładkie i dobrze oświetlone powierzchnie wykorzystywane przy tego typu aranżacjach sprawiają, że wnętrza stają się jasne, klarowne i pełne harmonii.

           Klimat minimalistycznego wnętrza

Aranżując wnętrze w stylu minimalistycznym ważne jest, aby każdy detal współgrał z resztą wyposażenia, ponieważ ten styl nie „wybacza” dysharmonii. Dlatego wszystkie elementy wykorzystane w takiej aranżacji powinny być doskonale do siebie dopasowane. Proste formy geometryczne takie jak szkło lub stal, przeplatają się nierzadko z naturalnymi materiałami, czy delikatnym akcentem kolorystycznym. Klimat wnętrza tworzą meble, w których zazwyczaj wszystko jest schowane, tak, by stworzyć przestrzeń wolną od bibelotów i zbędnych dekoracji.

           Światło i przestrzeń – najlepsi przyjaciele minimalizmu

Odpowiednie nasłonecznienie wnętrz to kolejny zabieg stosowany w projektowaniu form minimalistycznych, w celu wyeksponowania wolnej przestrzeni i praktycznego wykorzystania powierzchni mieszkania. Ascetyczne wręcz formy, zestawione z elementami ocieplającymi pomieszczenie, tworzą jasne, świeże wnętrza, które wbrew pozorom dają poczucie przytulności.

           Drzwi w stylu minimalistycznym

Niezwykle istotnym elementem w każdym wnętrzu są drzwi. We wnętrzach minimalistycznych muszą one nawiązywać do klimatu całej aranżacji, powinny zatem charakteryzować się prostotą formy (mogą również zostać podkreślone delikatnym detalem). Tego typu skrzydła znajdą Państwo w dwóch kolekcjach firmy Porta - Natura LINE, czy Natura TREND (obydwie serie występują w naturalnej okleinie).

Drzwi z tych dwóch kolekcji doskonale podkreślą charakter wnętrza, stając się tłem do urządzenia luksusowego, minimalistycznego wnętrza.

Zachęcamy do zapoznania się z biblioteką CAD firmy PORTA

Przeczytaj także

Dla producentów | Formy reklamowe | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt